İşin tadı kaçıyor

Türk demokrasisinin en büyük tehdidi olan yasadışılığın temsil hakkına kavuşması artık mutlaka ele alınmalıdır. Aylardır yıllardır tartışılıyor, en son Amerika'nın PYD...

Türk demokrasisinin en büyük tehdidi olan yasadışılığın temsil hakkına kavuşması artık mutlaka ele alınmalıdır.
Aylardır yıllardır tartışılıyor, en son Amerika'nın PYD üzerinden PKK'ya milyonlarca dolarlık destek vermesi, bardağı taşıran damlalardan sadece bir tanesidir.
Bunun gibi Türkiye'de toplumsal kargaşanın mimarlığını yapıp yurtdışına kaçanların o ülkelerde makbul kişiler olarak ağırlanmaları da Türkiye'nin sinir çizgilerini zorlamaktadır.

YALANCI DOST VE İTTİFAKLAR
Bugün hâlâ bazı gerçekler sanki öyle değilmiş gibi kafaları karıştırmaktadır.
Örneğin, HDP ile PKK ilişkisinin kanıtlanması için ille de bir PKK'lı ile bir HDP milletvekilinin aşk yaşamaları mı şarttır?
Bunun gibi Fetullah Gülen adı verilen kanun kaçağının ille de Amerika tarafından desteklenmesi ve bunu da kabullenmemiz uluslararası ilişkiler açısından şart mıdır?
Artık sabır çizgilerimiz zorlanmaya başladı.
Dost ve müttefik olarak kabullendiğimiz ülkelerin Türkiye'yi hedef alan teröre verdikleri destek; dostluk ve ittifak gibi kavramları altüst etti.

ARTIK BEKLEMEMELİYİZ
Çok önemli bir nokta da muhalefet...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Atatürk Havalimanı yalanları 18 Mayıs 2022 | 583 Okunma NATO bizi gerçekten koruyor mu? 17 Mayıs 2022 | 259 Okunma İsveç’in NATO üyeliği zor 16 Mayıs 2022 | 522 Okunma Rize-Artvin Havalimanı komşu ülkelerle yakınlaşmamızı sağlayacak 15 Mayıs 2022 | 109 Okunma Erdoğan’dan İsveç ve Finlandiya’ya soğuk duş 14 Mayıs 2022 | 284 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar