İran’ın misillemesini beklediğimiz gibi Almanya’nın misillemesini de beklemiştik

Tabii ki tarih bugün başlamıyor. Geçmişte yaşanılan olaylar ile bugün yaşanılanlar birbirlerine çok benziyor. Daha doğrusu tarihi boyuttaki ve global ölçekteki gelişmelerde müthiş benzerlikler var.

Bugünlerde Amerika'nın İranlı General Süleymani'yi vurması ertesinde, İran'ın ne tür bir misillemede bulunacağını heyecanla bekliyorduk. Çünkü bu misillemede ölçü kaçarsa, Amerika'nın da ölçüyü kaçırıp İran'la topyekun bir savaşa girmesi ihtimali var.

Trajik bekleme süresi
İsterseniz zaman içinde geriye dönelim ve bu trajik bekleme süresinin geçmişteki benzerini hatırlayalım.
1 Eylül 1939- Almanya Polonya'yı işgal ederek II. Dünya Savaşı'nı başlattı.
3 Eylül 1939- Polonya'nın sınırlarını garanti altına almaları itibariyle, İngiltere ve Fransa Almanya'ya savaş ilan etti.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fransa bir an önce Macron belasından kurtulmalıdır 05 Aralık 2020 | 1.178 Okunma İnsanlığın kafası çok karışık... Amerika “Ya salgın biyolojik bir silahsa” diye düşünmeye başladı 04 Aralık 2020 | 257 Okunma İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en felaketli yılı dünya da biz de yaşıyoruz 03 Aralık 2020 | 176 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’ye çağdaşlık dersi veriyor 02 Aralık 2020 | 494 Okunma Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’den tüm belediyelere örnek olacak kararlar 01 Aralık 2020 | 644 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar