İngiltere ve Afganistan problemleriyle boğuşuyor

Farklı dünyaların gündemleri de o kadar farklı oluyor ki. Örneğin, bugün Afganistan'daki gündemin en önemli konusu, kadın-erkek birlikteliği ile eğitimin yasaklanması. Afgan Hükümet Sözcüsü'nün...

Farklı dünyaların gündemleri de o kadar farklı oluyor ki. Örneğin, bugün Afganistan'daki gündemin en önemli konusu, kadın-erkek birlikteliği ile eğitimin yasaklanması.
Afgan Hükümet Sözcüsü'nün açıklamasına göre, artık kadınlar ile erkekler aynı binada eğitim göremeyecekler. Ayrıca kadınlara sadece kadınlar ders verebilecek.
Eğer yeterli kadın hoca yoksa erkek hocalar siyah perde arkasından kadınların dersine girebilecek.

KRALİYET ALEYHTARLIĞI ARTTI
Gelelim İngiltere'ye... Afganistan'a çok uzak bir ülke olan İngiltere'de yeniden "Hanedan devam edecek mi?" sorunu başladı. Çeşitli yazarlar, küçük Prens William'ın tahta çıkamayacağını, Kraliçe Elizabeth öldükten sonra İngiltere'de halkın Kraliyet'e de son vereceğini iddia ediyorlar.
İngiltere'de işçi olarak çalıştığım yıllarda halkın Kraliyet'e çok fazla bağlı olmadığını görmüştüm. Örneğin, benim de çalıştığım fabrikadaki işçiler, vergi makbuzlarını gösterip "Kraliçe'ye yine bez parası verdik" derlerdi.
Kraliyet aleyhtarlığı son dönemde Leydi Diana'nın ölümü...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngiltere ve Afganistan problemleriyle boğuşuyor 14 Eylül 2021 | 110 Okunma İçi boş spekülasyonlar 13 Eylül 2021 | 119 Okunma İki önemli yıldönümü 12 Eylül 2021 | 79 Okunma Yaşamak bazen kolay değildir 11 Eylül 2021 | 74 Okunma Erdoğan kadar çalışkanı zor bulunur 10 Eylül 2021 | 242 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar