İmamoğlu kendini neden imha etti?

27 milyon Rus'un öldüğü İkinci Dünya Savaşı'na son veren 9 Mayıs anlaşmasının yıldönümü Rusya'da kutlanıyor. Moskova'da Kızıl Meydan'da yarın yapılacak gösteriler Putin'in...

27 milyon Rus'un öldüğü İkinci Dünya Savaşı'na son veren 9 Mayıs anlaşmasının yıldönümü Rusya'da kutlanıyor.
Moskova'da Kızıl Meydan'da yarın yapılacak gösteriler Putin'in gözetiminde hazırlanıyor. Bu gösterilere katılacak olan Ilyuşin II-80 uçağı dikkatleri üstüne çekti. Bu uçak, bir nükleer savaşın patlak vermesi halinde Putin'in savaşı yönetmeye devam etmesini sağlayacak uçan kale olarak biliniyor.
9 Mayıs vesilesiyle Putin'in tam gaz devam eden savaşı bitirip bitirmeyeceği ise herkesin merak konusu.

KUZEY KORE TEHDİDİ
Tabii nükleer korkunun saçıldığı yer sadece Rusya değil. Uzakdoğu'yu, Kuzey Kore'nin denizaltıdan attığı bir füze karıştırdı.
Kimsenin kontrol edemediği nükleer güç Kuzey Kore, bu tür davranışlarla bölgedeki huzuru her geçen gün tehlikeye atmaya devam ediyor.

JOHNSON'IN GÜNLERİ SAYILI
Avrupa'da ise dünün olayı Londra seçimleriydi. Bu seçimlerde Başbakan Boris Johnson'ın Muhafazakâr Parti'si ağır bir yenilgiye uğradı.
Gözlemcilere göre, Johnson'ın başbakanlıktaki günleri artık sayılı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
19 Mayıs ve bilinçli gençlik 20 Mayıs 2022 | 11 Okunma Muhalefet, NATO dayatmasına neden sessiz? 19 Mayıs 2022 | 128 Okunma Atatürk Havalimanı yalanları 18 Mayıs 2022 | 634 Okunma NATO bizi gerçekten koruyor mu? 17 Mayıs 2022 | 259 Okunma İsveç’in NATO üyeliği zor 16 Mayıs 2022 | 525 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar