İki balon

Dünyanın birçok ülkesindeki siyasi yorumcuların gündeminde mayıs ayında gerçekleştirilmesi beklenen Türkiye seçimleri var. Son olarak İngiltere merkezli Economist dergisinde yayınlanan bir analizde muhalefetin...

Dünyanın birçok ülkesindeki siyasi yorumcuların gündeminde mayıs ayında gerçekleştirilmesi beklenen Türkiye seçimleri var. Son olarak İngiltere merkezli Economist dergisinde yayınlanan bir analizde muhalefetin dağınık yapısına değinildi ve "Erdoğan'ın karşısında kazanmaları çok zor" yorumu yapıldı.
Bazı analizlerde ise Türkiye seçimlerinin dünyadaki gelişmeleri doğrudan ilgilendirdiğinin altı çiziliyor. Bu yorumlar bence de gerçeği yansıtıyor.
Türkiye'nin Batı ve Doğu arasındaki pozisyonu dünyanın kaderini belirliyor. Ukrayna'da süren "Rusya-NATO savaşı"na Türkiye'nin eşit uzaklıkta ve tarafsız tutumu, bu geriliminin kontrolden çıkmaması için büyük önem taşıyor.
Türkiye'nin bu tavrı değiştiği an gerçek manada bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener, Cihan Paçacı’yı neden harcadı? 27 Ocak 2023 | 1.389 Okunma Ayşenur’un bile yüzü kızardı, siz hâlâ utanmadınız! 26 Ocak 2023 | 1.986 Okunma Hangisi ana muhalefet partisi olacak? 25 Ocak 2023 | 652 Okunma Erdoğan nefreti aslında Türkiye nefretidir 24 Ocak 2023 | 671 Okunma Davos’ta dünyanın geleceği eskortlara emanet! 23 Ocak 2023 | 601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar