Hüseyin Gazi Cemevi’ne haksızlık

Son dönemde Alevi vatandaşlarımızın cemevlerine ve dedelerine yapılan provokatif saldırılar gündemde. Çok şükür provokatörler kısa sürede yakalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da üç...

Son dönemde Alevi vatandaşlarımızın cemevlerine ve dedelerine yapılan provokatif saldırılar gündemde. Çok şükür provokatörler kısa sürede yakalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da üç gün önce Ankara Mamak'taki Hüseyin Gazi Cemevi'ni ziyaret etti ve yaşanan provokasyonların ertesinde Alevi vatandaşlara çok olumlu mesajlar verdi.
Bu anlamlı ziyaretle birlikte Alevilere yönelik saldırılar provokatörlerin elinde patladı. Tabii ki Erdoğan'ın toplumsal barış açısından çok anlamlı olan bu girişimleri karşılıksız kalmadı. Önce CHP medyasında "kışkırtıcı haberler" yapıldı. Ardından Alevi Vakıfları Federasyonu, Erdoğan'ın ziyaret ettiği cemevinin yönetimi hakkında ihraç işlemlerini başlattı.
Anlaşılan o ki, birileri Türkiye'nin normalleşmesini ve kronikleşmiş sorunlarının çözüm bulmasını istemiyor. Gezi'de nasıl birilerinin meselesi ağaç değilse, bu federasyonun meselesinin de Aleviler olmadığı kesin. Umarım sağduyu sahibi Alevi vatandaşlarımız, Hüseyin Gazi Cemevi'ne yönelik bu haksız uygulamaya gereken tepkiyi gösterirler.

SAVAŞ KIRIM'A DA SIÇRADI
Rusya-Ukrayna Savaşı, Amerika'nın...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu kahpe dünyada her şey yanlış 29 Eylül 2022 | 249 Okunma CHP’nin ‘mağdur gazetecisi’ canlı bomba çıktı 28 Eylül 2022 | 281 Okunma 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını Erdoğan belirleyecek 27 Eylül 2022 | 746 Okunma ABD, şimdi de Yunanistan’ı güdüyor 26 Eylül 2022 | 330 Okunma İran’daki ayaklanmanın arkasındaki güçler 25 Eylül 2022 | 334 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar