Her yerde Türkiye var

Dış politikadaki bazı gelişmeler, Türkiye'yi olayların merkezine oturtuyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arnavutluk seyahati ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'in Türkiye ziyareti, bu bölgelerdeki...

Dış politikadaki bazı gelişmeler, Türkiye'yi olayların merkezine oturtuyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arnavutluk seyahati ile Sırbistan Cumhurbaşkanı Vucic'in Türkiye ziyareti, bu bölgelerdeki varlığımızı şiddetle hatırlattı.
Özellikle Bosna Hersek'teki gerginliğe Sırbistan'ın olumsuz katkısının Türkiye tarafından ele alınması çok önemliydi.

BAE İLE YENİ DÖNEM
Bu arada bildiğiniz gibi şubat ayında Cumhurbaşkanı'nın yapacağı Birleşik Arap Emirlikleri ziyareti öncesinde de adımlar atılıyor.
Örneğin, önceki gün Merkez Bankası ile Birleşik Arap Emirlikleri Merkez Bankası arasında ticareti kolaylaştıracak bir swap anlaşması imzalandı.

ABD, YUNANİSTAN'I DEVREDEN ÇIKARDI
Bütün bu gelişmelerden en dikkat çekeni, Doğu Akdeniz doğal kaynakları üzerinde Amerika'nın Yunanistan'ı devredışı bırakmasıdır.
Yani bölge artık Türkiye'nin etki alanındadır.
Buna ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İsveç’in NATO üyeliği zor 16 Mayıs 2022 | 199 Okunma Rize-Artvin Havalimanı komşu ülkelerle yakınlaşmamızı sağlayacak 15 Mayıs 2022 | 108 Okunma Erdoğan’dan İsveç ve Finlandiya’ya soğuk duş 14 Mayıs 2022 | 281 Okunma Finlandiya NATO’ya başvurdu 13 Mayıs 2022 | 133 Okunma Rusya ile Ukrayna arasında uzun bir savaşın eşiğindeyiz 12 Mayıs 2022 | 377 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar