Hayat pahalılığı dünyayı ve Türkiye’yi yoruyor

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de siyasetin acı gerçeği olan enflasyon, şu anda AK Parti iktidarının en büyük sorunudur. Kimse şimdi devasa hizmetlere, yollara, köprülere, geçitlere, hızlı trenlere ve...

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de siyasetin acı gerçeği olan enflasyon, şu anda AK Parti iktidarının en büyük sorunudur. Kimse şimdi devasa hizmetlere, yollara, köprülere, geçitlere, hızlı trenlere ve yenilenen altyapıya bakmıyor. Bunlar sanki hep varmış gibi algılanıyor.
Yapılan hizmetlerin hepsi bir anda unutuluyor. Geniş kitleler, 20 yılda yapılan devasa hizmetleri en azından bugün için çok önemsemiyor. Bütün dikkatini, "Hayat ne zaman ucuzlayacak?" sorusuna yoğunlaştırdı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin en büyük sorunu ihracattır" diyor ama sokaktaki vatandaş, ihracat rakamları, ekonomik politikalar, cari açık, yatırım, büyümeden ziyade son tahlilde kendi ekonomisine bakar.

ASGARİ ÜCRET MÜJDESİ
Allah'tan Cumhurbaşkanı Erdoğan, asgari ücrette rekor bir artışın yapılacağının müjdesini verdi. Asgari ücret müjdesi çok önemli. Bu dar gelirli vatandaşın içini biraz olsun ferahlattı.
Bilelim ki...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İstanbul sahipsiz değil 27 Ocak 2022 | 164 Okunma Kar her şeyi hatırlattı 26 Ocak 2022 | 294 Okunma Fatma Girik’in ardından 25 Ocak 2022 | 331 Okunma Nefes almalıyız 24 Ocak 2022 | 287 Okunma Küfür siyaseti 23 Ocak 2022 | 339 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar