Harekâtı zamanında başlatmak da zamanında sona erdirmek de siyasi akıl gerektirir

Televizyon tartışma programlarında kuru sıkı atarak "Amerika'yı benzetmeliyiz" diyenleri herhalde sizler de gülerek izliyorsunuzdur.

Bunlardan biri geçenlerde "Johnson mektubu gelince İsmet İnönü 'yeni bir dünya kurulur, biz de o yeni dünyada yerimizi alırız' demişti" sözleri ile bugünkü AK Parti iktidarının teslimiyetçiliğini kendince eleştirdi. Ancak İsmet İnönü'nün bu sözlerinin üzerinden bir yıl geçmeden başbakanlıktan düşürüldüğünü ve 1965 seçimlerinde de CHP'nin tarihindeki en büyük yenilgiyi aldığını herhalde bilmiyordu ki, hiç söylemedi.

Sorumluluk
Devlet sorumluluğu siyasetçilerin de siyasetçiliğe heves eden amatörlerin de zaman zaman unuttukları bir vazgeçilmezdir.
Bugün güvenlik koridoru kurmak için başlatılan "Barış Pınarı Harekatı"nın siyasi bir zafer için kullanılmaması da, devlet sorumluluğunun gerektirdiği bir davranıştır.

Kıbrıs ve sonrası

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yeni Türkiye’nin hala farkında olmayanlar için siyasette gelecek yok 30 Eylül 2020 | 33 Okunma Azerbaycan artık yalnız değil... Türkiye de içerideki düşmanlarını artık çok iyi biliyor 29 Eylül 2020 | 682 Okunma Şimdi Türkiye çok açık ve seçik biçimde Azerbaycan’ın yanındadır 28 Eylül 2020 | 217 Okunma Rüyamızda görsek inanamayacağımız farklı bir dünyada yaşıyoruz 27 Eylül 2020 | 224 Okunma Amerika’da seçimi Demokratlar kazanırsa, Türkiye ile bu ülkenin ilişkileri zorlaşacak 26 Eylül 2020 | 207 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar