Harekâtı zamanında başlatmak da zamanında sona erdirmek de siyasi akıl gerektirir

Televizyon tartışma programlarında kuru sıkı atarak "Amerika'yı benzetmeliyiz" diyenleri herhalde sizler de gülerek izliyorsunuzdur.

Bunlardan biri geçenlerde "Johnson mektubu gelince İsmet İnönü 'yeni bir dünya kurulur, biz de o yeni dünyada yerimizi alırız' demişti" sözleri ile bugünkü AK Parti iktidarının teslimiyetçiliğini kendince eleştirdi. Ancak İsmet İnönü'nün bu sözlerinin üzerinden bir yıl geçmeden başbakanlıktan düşürüldüğünü ve 1965 seçimlerinde de CHP'nin tarihindeki en büyük yenilgiyi aldığını herhalde bilmiyordu ki, hiç söylemedi.

Sorumluluk
Devlet sorumluluğu siyasetçilerin de siyasetçiliğe heves eden amatörlerin de zaman zaman unuttukları bir vazgeçilmezdir.
Bugün güvenlik koridoru kurmak için başlatılan "Barış Pınarı Harekatı"nın siyasi bir zafer için kullanılmaması da, devlet sorumluluğunun gerektirdiği bir davranıştır.

Kıbrıs ve sonrası

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bir insanın başarısı kadar diğer insanları öfkelendiren durum pek yoktur 17 Kasım 2019 | 80 Okunma ABD’nin Suriye özel temsilcisi Jeffrey de PKK/ PYD ile Kürtlerin aynı olmadığını anlamış 16 Kasım 2019 | 2.126 Okunma Washington’daki zirve ile Türk-Amerikan ilişkileri kopmaktan kurtarıldı 15 Kasım 2019 | 217 Okunma Son zirvede azil süreci yüzünden Trump’ın keyfi iyice kaçıktı 14 Kasım 2019 | 2.370 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan omuzlarındaki devlet sorumluluğu ile gidiyor 13 Kasım 2019 | 2.510 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar