Hakan Atilla ülkesine sadık bir görevli olduğunu 28 ay hapis yatarak kanıtladı

Eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla'nın 28 aydır tutuklu bulunduğu Amerikan cezaevinden tahliye edildiğini duyuran haber, bu ülke ile kaderlerini bağlamış olan milyonlarca insanı mutlu etmiştir.

Tutuklanmıştı
Atilla, 27 Mart 2017 tarihinde New York JFK Havalimanı'nda gözaltına alınmış ve İran yaptırımlarının ihlali suçlamalarıyla açılan davanın tek sanığı olarak yargılanmıştı.
Hakan Atilla, yargılandığı dava sonunda 28 ay hapis cezası almıştı.
ABD'nin İran'a yönelik yaptırımlarını delmekle suçlanan ve 19 Mart 2016'da ABD'de tutuklanan iş adamı Rıza Sarraf ise yargılanmasına kısa bir süre kala 26 Ekim 2017'de hakkındaki suçlamaları kabul etmiş ve savcılıkla iş birliğine gitmişti.

Saçma yaptırımlar
Stratejik ortağımız ve ittifakımızın patronu olarak kabul edilen Amerika Birleşik Devletleri'nin, dünyanın kabadayısı rolünü oynaması ve kendince gerekli gördüğü durumlarda müttefiklerine bile yaptırımlar uygulaması, gerçekten can sıkıcı bir durumdur. Hatırlanacağı gibi ajan papaz Brunson'un ABD'ye iadesi gecikince de, Türk İçişleri ve Adalet bakanlarının Amerika'daki mal varlıklarına el koymak gibi saçma bir yaptırım uygulanmıştı.

Ülkesini satmadı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aşı savaşlarının darbe gerekçesi olduğunu da gördük ya... 27 Temmuz 2021 | 216 Okunma Mal sahibi mülk sahibi... Hani bunun ilk sahibi olan Vatikan nerede? 26 Temmuz 2021 | 1.430 Okunma Bu coğrafyada siyaset yapmak her zaman büyük cesaret ister 25 Temmuz 2021 | 1.316 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın varlığı Beyaz Türkleri mutsuz ediyor 24 Temmuz 2021 | 459 Okunma Kendi partisinin geçmişini bilmeyen bir lider demokrasiye ne katar 23 Temmuz 2021 | 209 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar