Günün bilmecesi İsveç

NATO'ya üye olmak için Türkiye'ye vermedikleri taviz kalmayan ve anlaşma imzalayan İsveç, şimdi de NATO'ya girmemek için gereken her şeyi yapıyor. İsveç'in, "Amerikan uydusu olmamak için" böyle...

NATO'ya üye olmak için Türkiye'ye vermedikleri taviz kalmayan ve anlaşma imzalayan İsveç, şimdi de NATO'ya girmemek için gereken her şeyi yapıyor. İsveç'in, "Amerikan uydusu olmamak için" böyle davrandığını söyleyenler de var.
Hatırlanacağı gibi Ukrayna'da savaş başladığı zaman İsveç ve Finlandiya, NATO'ya beraber müracaat etmişlerdi. Normal şartlarda Finlandiya ile Türkiye'nin çok fazla sorunu yok. Yani Finlandiya tek başına NATO'ya başvursa Türkiye muhtemelen hayır demeyecek.
Ancak İsveç, Türkiye açısından çok problemli bir ülke. Ne kadar Türkiye düşmanı PKK'lı veya FETÖ'cü varsa İsveç'te Türkiye aleyhine terör faaliyetlerine devam ediyor.

BARDAĞI TAŞIRDILAR
En son Tayyip Erdoğan'ın maketinin asılması ve Kuran-ı Kerim'in yakılması bardağı taşıran son damla oldu.
İki ülkenin savunma bakanlarını kabul edecek olan Türkiye, İsveç'i reddettiğini açıkladı. Durum böyle olunca aynı uçakta gelmeyi planladıklarını söyleyen Finlandiya da Türkiye'ye gelmeyeceğini açıkladı.
Böylece iki ülkenin de NATO'ya...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Akşener, Cihan Paçacı’yı neden harcadı? 27 Ocak 2023 | 1.402 Okunma Ayşenur’un bile yüzü kızardı, siz hâlâ utanmadınız! 26 Ocak 2023 | 1.986 Okunma Hangisi ana muhalefet partisi olacak? 25 Ocak 2023 | 652 Okunma Erdoğan nefreti aslında Türkiye nefretidir 24 Ocak 2023 | 683 Okunma Davos’ta dünyanın geleceği eskortlara emanet! 23 Ocak 2023 | 601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar