Gün doğumundan saat 22’ye kadar Türkiye “en uzun gün”ü yaşayacak

Sinemaseverler hatırlar... 1962 Hollywood yapımı "En Uzun Gün" yani "The Longest Day" filminde, 2'nci Dünya Savaşı'nın Avrupa kıtasındaki sonunu başlatacak olan Normandiya harekatında, sivil halkın yaşadıkları hikaye edilmişti.

John Wayne, Henry Fonda, Richard Burton ve Paul Anka'nın rol aldıkları bu film 1964'te Türkiye'de de oynatılmış ve ilgi çekmişti.

En uzun gün
Bugün de Türkiye'de bizler "En Uzun Gün"ü yaşarken, aslında filmlerde yaşatılanlarla gerçek hayatta yaşananlar arasında çok fark olmadığını görüyoruz. Evet... Bugün gün doğumundan akşam saat 22'ye kadar uzanan süre için "En uzun gün" demek hiç yanlış olmayacak.

Putin'le görüşme de var
Cumhurbaşkanı Erdoğan TRT World'ün düzenlediği forumda dün yaptığı açıklamalarla "En uzun gün"ün içeriğini şöyle özetledi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sonunda koronavirüsten başka hastalıkların da olabileceği hatırlandı 21 Eylül 2020 | 31 Okunma Öyle bir yeni dünya ki bu, tarihe bile artık eskisinden farklı bakılıyor 20 Eylül 2020 | 117 Okunma Macron ile Napolyon’un ortak yanları kendilerinden büyük kadınlara aşık olmaları mı? 19 Eylül 2020 | 156 Okunma Diyelim ki Fransa silah satmak istiyor, peki Yunanistan ne istiyor olabilir? 18 Eylül 2020 | 522 Okunma İsrail’e engel olacak kim varsa hepsi tasfiye edilmedi mi? 17 Eylül 2020 | 368 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar