Geziciler de darbeciler de FETÖ’cüler de Kandilciler de sandıkta boğulacaklar

Pazartesi sabahı kalktığımızda daha güvenli, daha istikrarlı bir ülkede yaşıyor olacağız... Çünkü Edirne'den Kars'a uzanan alandaki ortak aklın yanlış yapması ihtimali yok. Bu nedenle "Sandık...

Pazartesi sabahı kalktığımızda daha güvenli, daha istikrarlı bir ülkede yaşıyor olacağız...
Çünkü Edirne'den Kars'a uzanan alandaki ortak aklın yanlış yapması ihtimali yok. Bu nedenle "Sandık teferruattır" diyerek devlete el koymaya kalkışan "Geziciler" hüsrana uğradılar... Bu yüzden "15 Temmuz" darbecileri tankları ve uçakları ile silahsız bedenler karşısında yenildiler.

Hata yapmazlar
Her seçimde aklını ve bilincini tekrar tekrar deklare eden seçmenlerin, 24 Haziran gibi bir dönüm noktası olan Cumhurbaşkanı seçiminde ve milletvekili seçimlerinde hata yapmaları ne kadar mümkündür ki?

Erdoğan gerçeği
Stratejik ortağımız ve içinde bulunduğumuz ittifakın lideri ABD, FETÖ'yü barındırırken ve PKK/ PYD oluşumu ile birlikteliği Türkiye ile olan dostluğundan daha önemli görürken, bu konularda sadece izleyici konumdaki adaylara ve partilere seçmen destek verir mi? Hem FETÖ terörü ile hem de PKK terörü ile Recep Tayyip Erdoğan'dan daha etkin mücadele edecek bir siyasetçi var mı?
Elimizi vicdanımıza koyalım...
İstanbul Boğazı'nın altından hem raylı sistemle hem de otomobilimizle geçebileceğimizi 10 yıl önce hayal edebilir miydik? Ya da uçak yolculuğunun böylesine kitlesel bir alışkanlık ve kolaylık haline gelmesi, dünyanın en büyük hava limanının Türkiye'de olması, rüya değil bir gerçek artık. Körfezi köprü ile aşan bizler, kısa süre sonra Çanakkale Köprüsü'nden de geçebileceğimizi bilmiyor muyuz?

Bunlara mı oy verelim?
Bir Cumhurbaşkanı adayının apolet sökmeye bir diğerinin Beştepe'yi yıkmaya dönük söylemlerini ciddiye almak mümkün müdür? Ya da Cumhuriyet'i kuran CHP'nin Kandil sevdalısı HDP ile flört etmesini aklınız alıyor mu?
Hiç kuşku duymayın...
Pazartesi sabahı kalktığımızda daha güvenli, daha istikrarlı bir ülkede yaşıyor olacağız...
Çünkü Edirne'den Kars'a uzanan alandaki ortak aklın yanlış yapması ihtimali yok...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD Türkiye’nin de dünyanın da değiştiğini hâlâ görmüyor 19 Kasım 2018 | 6.658 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan Kılıçdaroğlu’nu CHP’nin başında tutmakta kararlı 18 Kasım 2018 | 10.047 Okunma Kaşıkçı ile FETÖ’yü ilişkilendirmek şeytanın bile aklına gelmezdi 17 Kasım 2018 | 7.419 Okunma Veliaht Muhammed bin Selman ne kadar kolay aklandı 16 Kasım 2018 | 6.063 Okunma Atatürk’ü herkesten daha fazla seven Bayar, Kemalist bir darbeyle devrilmişti 15 Kasım 2018 | 7.543 Okunma
TÜM YAZILARI