Gerçekten New York’u vuran El Kaideciler Iraklı değildiler ki...

Libya'nın maktul lideri Kaddafi'nin öldürülmeden önce Arap Birliği Zirvesi'nde yaptığı konuşmaya yine takıldım. Beşar Esad'ın sırıtarak izlediği konuşmada Kaddafi soruyordu:

Neden Irak?
-Amerika neden Irak'ı işgal etti ki? New York'u, Pentagon'u vuranlar Iraklı değildiler... Amerika'nın Saddam'ı idam etmesini nasıl izah edebilirsiniz ki? Humeyni İran'ına karşı Saddam Amerika'nın yanında savaşmadı mı? ABD Başkan Yardımcısı Cheney Saddam'ın arkadaşı değil miydi?

Yeni bir mevsim
Arap Baharı'nın da üzerinden yıllar geçti. Ama İran'da, Irak'ta ve Lübnan'da sokaklar yine hareketli. Suriye ise zaten perişan... Libya ise paramparça... Sanki Amerikan güdümlü yeni bir mevsim denemesi var gibi... Bereket bizde bir Gezi kalkışması ya da 15 Temmuz girişimi benzeri eylemlere rastlanmıyor. 


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyadaki herkesle aramız açıksa Merkel’in Türkiye’de ne işi var? 25 Ocak 2020 | 2.171 Okunma Yunanistan’ın kadın Cumhurbaşkanı “Gırtlağa kadar batıkken neden Türkler’e sataşıyoruz” diye sorsa ya... 24 Ocak 2020 | 2.601 Okunma Bunlar devlete hizmet ediyor kisvesi altında FETÖ müridi olmuşlar 23 Ocak 2020 | 2.885 Okunma Dedikodu yapan siyasetçinin de işine son verilmesi doğru olmaz mıydı? 22 Ocak 2020 | 2.018 Okunma Erdoğan’a göre Berlin Konferansı’nın kaderini ateşkese uyum belirleyecek 21 Ocak 2020 | 2.303 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar