Gerçek katilin adı, teröristin üstünde yazıyor

Beyoğlu İstiklal Caddesi'ni kana bulayan Suriye uyruklu PKK'lı kadın şu anda gözaltında. Terörist, göğsünde "New York" yazan bir kıyafetle yakalandı. Elbette o kıyafetten yola çıkarak terörist kadının...

Beyoğlu İstiklal Caddesi'ni kana bulayan Suriye uyruklu PKK'lı kadın şu anda gözaltında. Terörist, göğsünde "New York" yazan bir kıyafetle yakalandı.
Elbette o kıyafetten yola çıkarak terörist kadının ABD'yi işaret ettiğini söylemiyorum. Ama bazı fotoğraflar vardır ki siz istemeseniz de her şeyi anlatır. Kadın teröristin elleri kelepçeli olarak Türk bayrağı önünde verdiği görüntüde kıyafetinde New York yazması işte o fotoğraflardan biri.
Tam da bu arada hiç alışık olmadığımız bir gelişme yaşandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye'ye yaşadığı kayıplar için başsağlığı dileyen ABD'ye hitaben "Amerika'nın taziyelerini kabul etmiyoruz" dedi.
Soylu aslında "Gerçek katili biliyoruz" demek istiyor.
PKK'yı binlerce TIR silahla donatan, Kobani'yi kontrol altında tutan, YPG'nin silahlı eğitimi için (eğit-donat projesi) Pentagon'un bütçesinden milyarlarca dolar harcayan ABD, kamuoyunun gözünde bu olayın asıl failidir.
Teröristin kıyafetinde New York yazsa da yazmasa da bu gerçek değişmez.
Önemli bir detayı da gözden kaçırmayalım....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Panik yaşayan teröristler, ABD’den yardım istedi 25 Kasım 2022 | 194 Okunma Kentsel dönüşüm Düzce’deki faciayı önledi 24 Kasım 2022 | 150 Okunma ABD’ye ‘Bölgeyi terk et’ mesajı 23 Kasım 2022 | 377 Okunma Kara harekâtı kaçınılmaz 22 Kasım 2022 | 248 Okunma Türkiye bu kez çok kararlı 21 Kasım 2022 | 354 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar