Erdoğan’dan İsveç ve Finlandiya’ya soğuk duş

Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Barlas'ın bugünkü (14.05.2022)''Erdoğan’dan İsveç ve Finlandiya’ya soğuk duş'' başlıklı yazısı.

İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyelik başvurusu bir süredir konuşuluyordu. Bu konu ilk kez dün Cumhurbaşkanı Erdoğan'a soruldu. Erdoğan çok net cevap verdi: "İskandinav ülkeleri maalesef terör örgütlerinin misafirhanesi gibi.
Bundan dolayı olumlu bakmıyoruz." Erdoğan'ın bu açıklaması sadece İskandinav ülkelerinde değil NATO'da da soğuk duş etkisi yarattı. Yıllardır PKK ve FETÖ'ye kucak açan İsveç ve Finlandiya, Erdoğan'ın bu önemli hamlesi karşısında ne yapacak merakla bekleniyor. Ama ortada bir gerçek var. Türkiye istemezse bu iki ülke de NATO'ya giremez. Erdoğan'ın bu hamlesi önümüzdeki günlerde çok tartışmalara gebe. Türkiye'nin önünde yeni manevra alanları çıkabilir.

HUZURSUZLUĞUN KAYNAĞI İSRAİL
İsrail'de El Cezire'nin kadın muhabirinin başından vurulup şehit edilmesi hem Filistin'i hem de Arap...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Rusya, Finlandiya’nın gazını kesti, şimdi ne olacak? 22 Mayıs 2022 | 259 Okunma NATO ve Türkiye tarihi bir dönüm noktasında 21 Mayıs 2022 | 241 Okunma 19 Mayıs ve bilinçli gençlik 20 Mayıs 2022 | 58 Okunma Muhalefet, NATO dayatmasına neden sessiz? 19 Mayıs 2022 | 131 Okunma Atatürk Havalimanı yalanları 18 Mayıs 2022 | 642 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar