Erdoğan konut sorununa çözüm bulmakta kararlı

Sabit gelirliler günlerdir bu açıklamayı bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihin en büyük konut projesinin startını verdi. Konuşmasına, "Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal konut kampanyasının...

Sabit gelirliler günlerdir bu açıklamayı bekliyordu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, tarihin en büyük konut projesinin startını verdi. Konuşmasına, "Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı sosyal konut kampanyasının tanıtımı vesilesiyle bir aradayız" diye başlayan Erdoğan, 500 bin konutun başvuru şartlarını açıkladı.
Fiyatlar ve ödeme koşulları oldukça cazip. 2+1 konutlar 608 bin liraya satılacak. Aylık taksitler ise 2 bin 280 lira olacak. Kiranın bile çok altında taksitlerle ev sahibi olunabilecek. Fahiş fiyatlarla konut satmaya çalışan müteahhitler bu fiyatlar konusunda ne diyecek merak ediyorum. Küresel ekonomik kriz nedeniyle her şeyde olduğu gibi konutta da fiyatlar patlamıştı. Bu projenin barınmadan kaynaklanan enflasyona büyük darbe vuracağını tahmin ediyorum.
6'lı masa henüz aralarından kimin öne çıkacağını seçememişken, yeniden kazanacağından hiç şüphesi olmayan Erdoğan'ın 2028 yılına kadar sürecek cumhuriyet tarihinin en büyük projesini açıklaması da siyasetin cilvesi olsa gerek.

SONU PAŞİNYAN GİBİ OLACAK
Yunanistan tahriklerine devam...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savaş inşallah nükleer kazayla sonuçlanmaz 24 Eylül 2022 | 4 Okunma ABD’de Erdoğan’ın diplomasi rüzgârı 23 Eylül 2022 | 302 Okunma Rusya, Ukrayna’daki savaşı çok tehlikeli bir aşamaya taşıdı 22 Eylül 2022 | 369 Okunma Kraliçe’nin cenazesinde diplomasi ayaklar altına alındı 21 Eylül 2022 | 629 Okunma Böyle müttefiklik olmaz olsun 20 Eylül 2022 | 270 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar