Elbette bugünleri de atlatacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AFAD merkezinde yaptığı konuşma, "85 milyon tek yürek olma günüdür" sözleriyle son buluyordu. Erdoğan'ın açıklamalarıyla yaşadığımız felaketin...

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın AFAD merkezinde yaptığı konuşma, "85 milyon tek yürek olma günüdür" sözleriyle son buluyordu. Erdoğan'ın açıklamalarıyla yaşadığımız felaketin boyutlarını anlamaya başladık. Dün sabah "Yüzyılın Felaketi" ile uyandık. 1939 Erzincan depreminden bu yana en büyük depremle sarsıldık. Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 büyüklüğündeki deprem 10 ilde hissedildi. Ardından öğle saatlerinde yine Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde 7.6 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.
Sabaha karşı saat 04.17'de, insan uykusunun en derin olduğu saatlerde, dondurucu soğuğun etkisini hissettirdiği bir anda geldi bu büyük felaket. Yüzlerce bina yıkıldı ve enkaz altında yüzlerce can kaldı. Göçük altında kalanlar sadece üzerine çöken betonla değil soğuk nedeniyle hipotermi tehlikesiyle karşı karşıya. Allah yardımcıları olsun.
Hangi siyasi partiden olursa olsun belediyeler, AFAD, jandarma, polis, Kızılay, UMKE ile devlet bu felakete zamanında müdahale etti. Sabahın altısında 13 bakan canlı yayında açıklamalar yapıp deprem bölgelerine dağıldı.

BİRLİK OLMA...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kılıçdaroğlu, HDP’nin oyuncağı oldu 18 Mart 2023 | 56 Okunma Sizce kim kazanacak? 17 Mart 2023 | 3.020 Okunma Kılıçdaroğlu bu bilgisizliğini şimdiye kadar nasıl gizledi? 16 Mart 2023 | 1.831 Okunma Kemal Bey, FETÖ ve PKK’ya neden göz kırpıyor? 15 Mart 2023 | 557 Okunma Erdoğan, halkına verdiği bir sözü daha bugün yerine getiriyor 14 Mart 2023 | 912 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar