Dünyayı izlerken bazı haberler sizi şaşırtabilir

Bazen mesleğiniz sizi dünya haberleri ile birlikte yaşamaya şartlandırır. Bu mesleğin adı gazeteciliktir. Sabah gözünüzü açtığınız dakikadan uykuya dalacağınız dakikaya kadar, yurtta ve dünyada olup bitenlerden hiçbirini atlamamak için çaba harcarsınız.

Çoğu insan için bir anlam ifade etmeyen haberleri gözden kaçırmamaya gayret edersiniz. Belki bu durum gerçeklere bir nevi yabancılaşmaktır ama neticede bu durumu yaşamak gazeteciliğin gereğidir.

Mümtaz Soysal öldü
Dün de haberlerle dolu bu günlerden biriydi. Örneğin Prof. Mümtaz Soysal'ın 90 yaşındayken hayata veda ettiğini üzülerek öğrendim... Bu arada casusların ya da yerli-yabancı ajanların cirit attığı İstanbul'da, Beyoğlu'nda eski bir MI6 ajanı olan İngiliz askeri istihbarat görevlisi James Gustaf Edward Le Mesurier'e ait olan bir ceset bulunmuş. BBC muhabiri Mark Urban "Olayda devletin bir parmağının olup olmadığını açıklamak, kapsamlı soruşturmayı yönetecek olan Türkiye'ye düşecek" demiş.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Suudi Veliahtı Kaşıkçı cinayetini unutturmak için saçma sapan reformlar yapıyor 10 Aralık 2019 | 2.514 Okunma “Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar; hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi” 09 Aralık 2019 | 2.830 Okunma Suudi bir asker bir Amerikan üssüne saldırırsa sonra neler olabilir? 08 Aralık 2019 | 2.482 Okunma Gerçekten New York’u vuran El Kaideciler Iraklı değildiler ki... 07 Aralık 2019 | 2.359 Okunma Uluslararası ilişkiler tiyatro oyunlarından farksızdır... 06 Aralık 2019 | 2.261 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar