Doğru sözlüler demagoglar kadar cesur olmazlarsa o ülkenin işi zordur

Özgürlük ve demokrasi üzerinden demagoji yapmak kolaydır. Önemli olan insan haklarını, hukuku ve ülkenin dirliğini savunanların seslerinin de, demagogların sesleri kadar yüksek çıkmasıdır.

Bu durumun son yansımasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Bursa'da yaptığı ve "Pejmürde ederiz" başlığı ile verilen konuşmasına karşı, sözde demokrasi savunucularının bir ağızdan tepki göstermeleridir. İstanbul'un yeni Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyareti üzerine onu uyaran konuşmasında Süleyman Soylu özetle şu noktaların altını çizmişti:

Atatürk ve terör örgütü
"-Ay yıldızlı Türk bayrağı Diyarbakır Belediyesi ve diğer belediyelerden çıkartılırken, içiniz rahattı değil mi? Şimdi, gönlünüz terör örgütü müzahirlerine Atatürk tablosunu verirken rahat etsin. Atatürk'ün her türlü istismar edildiği ortamı gördük bu ülkede, ama terör örgütü üzerinden istismar edildiğine şimdiye dek rastlamadık. Yazıklar olsun"

Hacire Ana'ya gitseydin

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanadalılar ve genel olarak Batılılar bir anda vicdan sahibi mi oldular? 21 Eylül 2019 | 1.922 Okunma Ehemmi mühimme tercih ederek kafa karışıklığını önleyebiliriz 20 Eylül 2019 | 2.050 Okunma Amerikan derin devleti FETÖ’yü korudukça Trump Türkiye’ye yakın duramaz 19 Eylül 2019 | 2.179 Okunma Hiç olmazsa siyasi idamların yıldönümünde bugünün dünden güzel olduğunu hissedebilirdik 18 Eylül 2019 | 2.560 Okunma Bu bölgenin gelecekteki yapısını öngörmek adeta imkânsızdır 17 Eylül 2019 | 160 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar