Doğru sözlüler demagoglar kadar cesur olmazlarsa o ülkenin işi zordur

Özgürlük ve demokrasi üzerinden demagoji yapmak kolaydır. Önemli olan insan haklarını, hukuku ve ülkenin dirliğini savunanların seslerinin de, demagogların sesleri kadar yüksek çıkmasıdır.

Bu durumun son yansımasını İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Bursa'da yaptığı ve "Pejmürde ederiz" başlığı ile verilen konuşmasına karşı, sözde demokrasi savunucularının bir ağızdan tepki göstermeleridir. İstanbul'un yeni Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Diyarbakır ziyareti üzerine onu uyaran konuşmasında Süleyman Soylu özetle şu noktaların altını çizmişti:

Atatürk ve terör örgütü
"-Ay yıldızlı Türk bayrağı Diyarbakır Belediyesi ve diğer belediyelerden çıkartılırken, içiniz rahattı değil mi? Şimdi, gönlünüz terör örgütü müzahirlerine Atatürk tablosunu verirken rahat etsin. Atatürk'ün her türlü istismar edildiği ortamı gördük bu ülkede, ama terör örgütü üzerinden istismar edildiğine şimdiye dek rastlamadık. Yazıklar olsun"

Hacire Ana'ya gitseydin

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baroları parçalamak daha büyük sorunlara sebep olabilir 02 Temmuz 2020 | 2.599 Okunma Dede olmayanlar dedelerin neler hissettiklerini pek anlayamaz 01 Temmuz 2020 | 2.227 Okunma “Benden sonra her şey bozuldu” çizgisindeki muhalefet siyasetin gerçeğidir 30 Haziran 2020 | 1.950 Okunma Kendi tarihinin gerçeklerini değiştirmeye çalışmak yaygın bir alışkanlıktır 29 Haziran 2020 | 2.046 Okunma Bunca düşman yetmezmiş gibi şimdi de karşımıza Birleşik Arap Emirlikleri çıktı 28 Haziran 2020 | 522 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar