Doğal demokratik gelişmeler kafaları karışık olanları azdırıyor

Cevap bekleyen o kadar çok soru var ki... Örneğin Amerika Birleşik Devletleri dostumuz mu, müttefikimiz mi, yoksa doğrudan düşmanımız mı?

Hem sınırlarımızda PKK/PYD'ye destek vermesi hem de Türkiye'de bir darbe girişiminin mimarı olduğu anlaşılan Fehullah Gülen'i Türkiye'ye iade etmemesi, Amerika'nın bizim açımızdan hangi konumda olduğu sorusunu cevapsız bırakıyor.

Demokrasi işliyor
Bir başka cevapsız soru da, İstanbul Belediye Başkanı seçimini CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun açık farkla kazanması, siyasette nefes almaya mı yoksa kafa karışıklığına mı sebep olacağına ilişkindir.
Bu seçim sonucu Türkiye'de demokrasinin sağlıklı işlediğini kanıtlamıştır. Demek ki seçmenin desteğini kazanan parti ve kişi her zaman iktidar olabilecektir.

Kafalar karışık
Ancak İstanbul seçimi, kendilerini AK Parti muhalifi olarak gören kesimlerin kafalarını karıştırmıştır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Hiçbir virüs hiçbir salgın Türkiye’den daha güçlü değildir” 09 Nisan 2020 | 2.555 Okunma Hiçbir salgın hastalık “İnsan insanın kurdudur” gerçeğini değiştirmez 08 Nisan 2020 | 2.475 Okunma İngiliz demokrasisinden almamız gereken dersler var... 07 Nisan 2020 | 2.616 Okunma Koronavirüs günlerinde herkes herkese sabır ve fedakârlık tavsiye ediyor 06 Nisan 2020 | 2.553 Okunma Çeşitli ülkelerin yaşadıklarına bakarken Türkiye’nin kıymetini bir kez daha anlıyoruz 05 Nisan 2020 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar