Doğal demokratik gelişmeler kafaları karışık olanları azdırıyor

Cevap bekleyen o kadar çok soru var ki... Örneğin Amerika Birleşik Devletleri dostumuz mu, müttefikimiz mi, yoksa doğrudan düşmanımız mı?

Hem sınırlarımızda PKK/PYD'ye destek vermesi hem de Türkiye'de bir darbe girişiminin mimarı olduğu anlaşılan Fehullah Gülen'i Türkiye'ye iade etmemesi, Amerika'nın bizim açımızdan hangi konumda olduğu sorusunu cevapsız bırakıyor.

Demokrasi işliyor
Bir başka cevapsız soru da, İstanbul Belediye Başkanı seçimini CHP adayı Ekrem İmamoğlu'nun açık farkla kazanması, siyasette nefes almaya mı yoksa kafa karışıklığına mı sebep olacağına ilişkindir.
Bu seçim sonucu Türkiye'de demokrasinin sağlıklı işlediğini kanıtlamıştır. Demek ki seçmenin desteğini kazanan parti ve kişi her zaman iktidar olabilecektir.

Kafalar karışık
Ancak İstanbul seçimi, kendilerini AK Parti muhalifi olarak gören kesimlerin kafalarını karıştırmıştır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakan Soylu çok açık konuştu: Teröre müsamaha yok 21 Ağustos 2019 | 2.153 Okunma PKK terörü ile mücadelede gevşeme olacağını zannedenler zekâ özürlüdür 20 Ağustos 2019 | 2.279 Okunma Yerel seçimlerdeki kısmi başarı CHP’lilerin kafalarını iyice karıştırdı 19 Ağustos 2019 | 2.740 Okunma Bunca kriz arasında gündemi hafifletmek isteyenler de yok değil... 18 Ağustos 2019 | 1.890 Okunma Bazıları abesle iştigal etmeyi mesleklerinin gereği olarak görüyor 17 Ağustos 2019 | 2.122 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar