Dedikodu yapan siyasetçinin de işine son verilmesi doğru olmaz mıydı?

Bakarsınız bir gün İş Hukuku'nun kuralları siyasette de geçerli olur. Bu beklentimin nedeni, Yargıtay'ın son olarak aldığı bir kararla dedikodu yapan çalışanların iş akitlerinin feshedileceğine hükmetmesi oldu.

Dedikodu yapmış
Söz konusu olayda özel bir hastanede hasta bakıcı olarak çalışan işçi, iddiaya göre; hastane kapısı önünde birlikte sigara içen iki kişi hakkında dedikodu çıkarttığı gerekçesiyle tazminatsız şekilde işten atıldı. İş Mahkemesi'nin kapısını çalan işçi, sürekli maruz kaldığı hakaret ve tehditlere itiraz ettiği, fazla mesai ve genel tatil ücretlerini talep ettiği için işten çıkartıldığını öne sürdü.

Dava Yargıtay'da
Davalı hastane işletmecisi ise davanın reddini talep etti. Mahkeme, davacı işçiyi kısmen haklı buldu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İdlib krizindeki asıl muhatabımız Putin’in neler düşündüğünü anlamalıyız 27 Şubat 2020 | 2.790 Okunma 92 yaşında ölen Hüsnü Mübarek’in hayat hikâyesi ancak romanlarda görülür 26 Şubat 2020 | 2.908 Okunma Konu ölüm olunca koronavirüs falan teferruattır 25 Şubat 2020 | 2.232 Okunma Artık eskisi gibi değiliz, dünyanın gerçeklerine karşı hazırlıklıyız 24 Şubat 2020 | 2.109 Okunma HDP Eş Başkanı Buldan’dan CHP’ye “Artık cesur olun” çağrısı... 23 Şubat 2020 | 293 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar