Cumhurbaşkanı’nı Trump mı yoksa Bülent Arınç mı daha fazla düşündürüyordur?

Siz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerinde olsaydınız, Washington'da Trump'la yapacağınız görüşme yüzünden mi, yoksa Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nda Bülent Arınç'la birlikte olacağınız için mi daha fazla rahatsızlık hissederdiniz?

İki konu
Basınla konuşurken iki konuda da açıklama yapmış Erdoğan...
13 Kasım'daki Washington yolculuğu için "Trump ile bir telefon görüşmemiz olacak. Görüşme sonrasında karar vereceğim" demiş.
Bülent Arınç'ın KHK'lar hakkındaki sözlerinden ötürü hissettiklerini de "Kendisi bir hukukçudur. KHK'yı facia olarak değerlendirmesini esefle karşıladım. Bu açıklamayı kabullenmek mümkün değil. Yapacağımız toplantıda bunu konuşacağız" şeklinde değerlendirmiş.

CHP böyledir
Eğer bir CHP sözcüsüyseniz, her iki durumu da alıp Cumhurbaşkanı aleyhinde kullanırdınız. Çünkü özellikle CHP sözcülerinin Erdoğan saplantısı yüzünden söyledikleri sözlerin artık pek anlam taşımadığı söylenebilir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
ABD’nin Suriye özel temsilcisi Jeffrey de PKK/ PYD ile Kürtlerin aynı olmadığını anlamış 16 Kasım 2019 | 2.124 Okunma Washington’daki zirve ile Türk-Amerikan ilişkileri kopmaktan kurtarıldı 15 Kasım 2019 | 217 Okunma Son zirvede azil süreci yüzünden Trump’ın keyfi iyice kaçıktı 14 Kasım 2019 | 2.370 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan omuzlarındaki devlet sorumluluğu ile gidiyor 13 Kasım 2019 | 2.510 Okunma Dünyayı izlerken bazı haberler sizi şaşırtabilir 12 Kasım 2019 | 2.593 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar