Cumhurbaşkanı’nı Trump mı yoksa Bülent Arınç mı daha fazla düşündürüyordur?

Siz Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yerinde olsaydınız, Washington'da Trump'la yapacağınız görüşme yüzünden mi, yoksa Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı'nda Bülent Arınç'la birlikte olacağınız için mi daha fazla rahatsızlık hissederdiniz?

İki konu
Basınla konuşurken iki konuda da açıklama yapmış Erdoğan...
13 Kasım'daki Washington yolculuğu için "Trump ile bir telefon görüşmemiz olacak. Görüşme sonrasında karar vereceğim" demiş.
Bülent Arınç'ın KHK'lar hakkındaki sözlerinden ötürü hissettiklerini de "Kendisi bir hukukçudur. KHK'yı facia olarak değerlendirmesini esefle karşıladım. Bu açıklamayı kabullenmek mümkün değil. Yapacağımız toplantıda bunu konuşacağız" şeklinde değerlendirmiş.

CHP böyledir
Eğer bir CHP sözcüsüyseniz, her iki durumu da alıp Cumhurbaşkanı aleyhinde kullanırdınız. Çünkü özellikle CHP sözcülerinin Erdoğan saplantısı yüzünden söyledikleri sözlerin artık pek anlam taşımadığı söylenebilir. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öyle bir yeni dünya ki bu, tarihe bile artık eskisinden farklı bakılıyor 20 Eylül 2020 | 52 Okunma Macron ile Napolyon’un ortak yanları kendilerinden büyük kadınlara aşık olmaları mı? 19 Eylül 2020 | 156 Okunma Diyelim ki Fransa silah satmak istiyor, peki Yunanistan ne istiyor olabilir? 18 Eylül 2020 | 408 Okunma İsrail’e engel olacak kim varsa hepsi tasfiye edilmedi mi? 17 Eylül 2020 | 368 Okunma Yunanistan Türkiye’nin sabrını nereye kadar zorlayabilecek? 16 Eylül 2020 | 270 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar