Cumhurbaşkanı sürekli Türkiye karşıtı söylemler seslendiren Macron’la bir araya gelecek

Londra'da yapılması beklenilen NATO Zirvesi'nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron arasında ne tür diyalogların geçeceğini sizler de merak etmiyor musunuz?

Ağır eleştiri
Hatırlanacağı gibi Macron, "Bir yandan Suriye taarruzunu oldubitti şeklinde başlatan Türkiye diğer yandan NATO'dan dayanışma bekleyemez" demişti. Avrupa Birliği ülkelerinin ABD ile Rusya arasında orta menzilli nükleer füzelerle ilgili imzalanacak bir anlaşmaya da taraf olması gerektiğini söyleyen Macron "İkili anlaşmalarla tatmin olamayız" şeklinde konuşmuştu. Macron Londra'daki NATO Zirvesi'nde Fransa'nın, Batı Afrika'nın Sahel bölgesinde cihatçı gruplara karşı mücadelesine NATO üyelerinden destek isteyecek.

Macron'un yalnızlığı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İngiliz demokrasisinden almamız gereken dersler var... 07 Nisan 2020 | 2.522 Okunma Koronavirüs günlerinde herkes herkese sabır ve fedakârlık tavsiye ediyor 06 Nisan 2020 | 2.551 Okunma Çeşitli ülkelerin yaşadıklarına bakarken Türkiye’nin kıymetini bir kez daha anlıyoruz 05 Nisan 2020 | 468 Okunma Salgın bitse de densizler bitmeyecektir... Hastalıkla değil ama bunlarla yaşamaya alışmalıyız 04 Nisan 2020 | 2.670 Okunma Çinliler kedileri ve köpekleri yemekten galiba artık vazgeçiyorlar 03 Nisan 2020 | 2.389 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum