Cumhurbaşkanı sürekli Türkiye karşıtı söylemler seslendiren Macron’la bir araya gelecek

Londra'da yapılması beklenilen NATO Zirvesi'nde, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron arasında ne tür diyalogların geçeceğini sizler de merak etmiyor musunuz?

Ağır eleştiri
Hatırlanacağı gibi Macron, "Bir yandan Suriye taarruzunu oldubitti şeklinde başlatan Türkiye diğer yandan NATO'dan dayanışma bekleyemez" demişti. Avrupa Birliği ülkelerinin ABD ile Rusya arasında orta menzilli nükleer füzelerle ilgili imzalanacak bir anlaşmaya da taraf olması gerektiğini söyleyen Macron "İkili anlaşmalarla tatmin olamayız" şeklinde konuşmuştu. Macron Londra'daki NATO Zirvesi'nde Fransa'nın, Batı Afrika'nın Sahel bölgesinde cihatçı gruplara karşı mücadelesine NATO üyelerinden destek isteyecek.

Macron'un yalnızlığı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ne Nobel’in ne de müttefik olmanın bir anlamı kaldı 12 Aralık 2019 | 2.387 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “açık ve net” diye tanımladığı Trump Yahudileri kızdırdı 11 Aralık 2019 | 2.423 Okunma Suudi Veliahtı Kaşıkçı cinayetini unutturmak için saçma sapan reformlar yapıyor 10 Aralık 2019 | 2.518 Okunma “Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar; hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi” 09 Aralık 2019 | 2.834 Okunma Suudi bir asker bir Amerikan üssüne saldırırsa sonra neler olabilir? 08 Aralık 2019 | 2.485 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar 1 yorum