Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu’nu ve Akşener’i neden dış gezilere götürmüyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile Akşener'i dünyaya tanıtmadığı için, Türk demokrasisinin çapı konusunda bir anlatım fırsatı kaçırılmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli görüşmeler yaptığı Brüksel'e ve Azerbaycan'la olan kardeşliğimizin bir kez daha vurgulandığı Şuşa'ya neden Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener'i de götürmedi? Oysa Kılıçdaroğlu ve Akşener'in Cumhurbaşkanı'na eşlik etmeleri, Türkiye'de çoğulcu ve özgürlükçü demokrasinin varlığının kanıtlanmasını sağlayabilirdi.

Bir fırsat...
Bu ikili yani Kılıçdaroğlu ve Akşener, Cumhurbaşkanı NATO liderleriyle görüşürken, sürekli basın toplantısı yaparak Erdoğan'ı nasıl devireceklerini ve AK Parti tarafından yapılmış altyapı yatırımlarını nasıl yıkacaklarını anlatırlardı. Kılıçdaroğlu ve Akşener ayrıca Erdoğan'ın görüştüğü liderlerle de baş başa görüşmeler yapabilirdi.

Tehdit edebilirlerdi
Örneğin, Kanal İstanbul projesinde yer alacağı bilinen İngiltere'nin Başbakanı Boris Johnson'ı tehdit edebilirlerdi. Hatta daha da ileri gidip, "Eğer İngiltere, Kanal İstanbul'da yer alırsa...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Savaş inşallah nükleer kazayla sonuçlanmaz 24 Eylül 2022 | 110 Okunma ABD’de Erdoğan’ın diplomasi rüzgârı 23 Eylül 2022 | 304 Okunma Rusya, Ukrayna’daki savaşı çok tehlikeli bir aşamaya taşıdı 22 Eylül 2022 | 370 Okunma Kraliçe’nin cenazesinde diplomasi ayaklar altına alındı 21 Eylül 2022 | 629 Okunma Böyle müttefiklik olmaz olsun 20 Eylül 2022 | 270 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar