Cumhurbaşkanı, Kılıçdaroğlu’nu ve Akşener’i neden dış gezilere götürmüyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu ile Akşener'i dünyaya tanıtmadığı için, Türk demokrasisinin çapı konusunda bir anlatım fırsatı kaçırılmıştır.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli görüşmeler yaptığı Brüksel'e ve Azerbaycan'la olan kardeşliğimizin bir kez daha vurgulandığı Şuşa'ya neden Kemal Kılıçdaroğlu ile Meral Akşener'i de götürmedi? Oysa Kılıçdaroğlu ve Akşener'in Cumhurbaşkanı'na eşlik etmeleri, Türkiye'de çoğulcu ve özgürlükçü demokrasinin varlığının kanıtlanmasını sağlayabilirdi.

Bir fırsat...
Bu ikili yani Kılıçdaroğlu ve Akşener, Cumhurbaşkanı NATO liderleriyle görüşürken, sürekli basın toplantısı yaparak Erdoğan'ı nasıl devireceklerini ve AK Parti tarafından yapılmış altyapı yatırımlarını nasıl yıkacaklarını anlatırlardı. Kılıçdaroğlu ve Akşener ayrıca Erdoğan'ın görüştüğü liderlerle de baş başa görüşmeler yapabilirdi.

Tehdit edebilirlerdi
Örneğin, Kanal İstanbul projesinde yer alacağı bilinen İngiltere'nin Başbakanı Boris Johnson'ı tehdit edebilirlerdi. Hatta daha da ileri gidip, "Eğer İngiltere, Kanal İstanbul'da yer alırsa...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın varlığı Beyaz Türkleri mutsuz ediyor 24 Temmuz 2021 | 260 Okunma Kendi partisinin geçmişini bilmeyen bir lider demokrasiye ne katar 23 Temmuz 2021 | 196 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yoğun gündemi muhalefeti şaşırtıyor mu? 22 Temmuz 2021 | 100 Okunma Günlük asayişi amaçlayan operasyonlar, bir başka ülkede savaş gibi görülebilir 04 Temmuz 2021 | 207 Okunma Dünya politikasında bütün aktörler birbirlerini düşman olarak görüyor 03 Temmuz 2021 | 31 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar