Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde İstanbul seçimi sadece bir madde

Devletlerin ve bireylerin yaşamları birbirlerini etkiler ama çok da farklıdırlar. Son İstanbul seçimi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi yaşamını mutlaka derinine etkilemiştir.

Bu seçimin AK Parti yönetimine nasıl yansıyacağını en yakın zamanda göreceğiz. Ama bir yanda da onu bekleyen zorlu görevler var ki, bunlar devletin yaşamını derinine etkileyecektir.

Putin'le görüşme
Katılacağı Tokyo'daki zirvede hem Putin'le hem de Trump'la çok temel sorunları yüz yüze görüşecek. Özellikle Suriye'deki Esad rejiminin Rusya ile bağlantılarının İdlib'den başlayarak Türkiye ile Rusya arasındaki dostluğu sabote eden girişimleri, Erdoğan- Putin görüşmelerinin ana zeminini oluşturacaktır.

Farklı bir Trump
Trump'la 29 Haziran'da yapacağı görüşmeye gelince... Cumhurbaşkanı Erdoğan bu defa Trump'ı eskisinden çok farklı bir yapı içinde bulacaktır. Çünkü Trump şimdi 2020 Başkanlık seçimine kilitlenmiş bir siyasetçidir. Zaten ölçüsüz olan davranışları seçim sürecine girmiş olması dolayısıyla daha da tırmanma eğilimindedir.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Salgınla mücadelenin ikinci döneminde ölçüsüz önlemler olmamalıdır 27 Mayıs 2020 | 1.627 Okunma Hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı bir dünyada sadece siyasetin şekli mi değişmeyecek? 26 Mayıs 2020 | 1.606 Okunma Akıllı cep telefonları gelinceye kadar telli telefonlardan çok çektik 25 Mayıs 2020 | 2.283 Okunma Bayrama girerken Erdoğan'ın Babacan'a cevabı gündeme damga vurdu 24 Mayıs 2020 | 4.942 Okunma Her şey normalleşse bile Türkiye’de demokratik siyaset normalleşemez 23 Mayıs 2020 | 1.542 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar