Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gündeminde İstanbul seçimi sadece bir madde

Devletlerin ve bireylerin yaşamları birbirlerini etkiler ama çok da farklıdırlar. Son İstanbul seçimi Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın siyasi yaşamını mutlaka derinine etkilemiştir.

Bu seçimin AK Parti yönetimine nasıl yansıyacağını en yakın zamanda göreceğiz. Ama bir yanda da onu bekleyen zorlu görevler var ki, bunlar devletin yaşamını derinine etkileyecektir.

Putin'le görüşme
Katılacağı Tokyo'daki zirvede hem Putin'le hem de Trump'la çok temel sorunları yüz yüze görüşecek. Özellikle Suriye'deki Esad rejiminin Rusya ile bağlantılarının İdlib'den başlayarak Türkiye ile Rusya arasındaki dostluğu sabote eden girişimleri, Erdoğan- Putin görüşmelerinin ana zeminini oluşturacaktır.

Farklı bir Trump
Trump'la 29 Haziran'da yapacağı görüşmeye gelince... Cumhurbaşkanı Erdoğan bu defa Trump'ı eskisinden çok farklı bir yapı içinde bulacaktır. Çünkü Trump şimdi 2020 Başkanlık seçimine kilitlenmiş bir siyasetçidir. Zaten ölçüsüz olan davranışları seçim sürecine girmiş olması dolayısıyla daha da tırmanma eğilimindedir.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
S-400’lerden kaynaklanan Türk-Amerikan anlaşmazlığı dünya basınının ilgisini çekiyor 20 Temmuz 2019 | 2.422 Okunma Türk-Amerika ilişkileri yine gerilse de kopmaz 19 Temmuz 2019 | 2.333 Okunma Kılıçdaroğlu ve ekibi siyaset ortamındaki rahatlamanın farkında değiller 18 Temmuz 2019 | 2.431 Okunma 15 Temmuz başarılı olsaydı yıldönümünde kimler neleri kutlardı? 17 Temmuz 2019 | 2.694 Okunma “Türkiye’de Amerika’nın temsilcileriymiş gibi gayret edenler var” 16 Temmuz 2019 | 2.265 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar