Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evlilikleri teşvik eden sözleri farklı yorumlanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Evlilik dışı hayat biçimi" şeklinde nitelediği yaşam biçimi üzerindeki tartışmalar sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de Engelli Memur Atama Töreni'nde evlenme yaşının yükselmesinden şikâyetçi olmuş ve "Genç yaşta maalesef evlenmiyorlar. Çoğu 30'u aşkın evleniyor ya da evde kalıyor. Böyle bir şey olabilir mi ya!" şeklinde tepki göstermişti.

Hayat biçimi mi?
Erdoğan "Evlilik dışı hayat biçimi" diyerek şu çağrıyı yapmıştı:
"-Hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığıyla meşrulaştırılmaya daha da vahimi özendirilmeye çalışılıyor. Televizyonların çoğu bunun kampanyasını yapıyor. Aile kurumlarını kökünden kurutmayı amaçlayan sembollerin önü bilinçli bir şekilde açılırken aile kurumuna sahip çıkan davranışlar küçümseniyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Meğer Maradona futbol oyuncusundan öteye, önemli bir şahsiyetmiş 28 Kasım 2020 | 187 Okunma 15 Temmuz FETÖ-ABD ortak darbe girişiminin faillerine sonunda en ağır cezalar verildi 27 Kasım 2020 | 110 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan Bahçeli’ye atıfta bulunarak Cumhur İttifakı’nı anlattı 26 Kasım 2020 | 207 Okunma Bahçeli “O pis ellerinizi Cumhur İttifakı’ndan derhal çekiniz” dedi 25 Kasım 2020 | 470 Okunma Yaşadığımız zamanların en ağır basan özelliği güvensizliğin egemen olmasıdır 24 Kasım 2020 | 153 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar