Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın evlilikleri teşvik eden sözleri farklı yorumlanıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Evlilik dışı hayat biçimi" şeklinde nitelediği yaşam biçimi üzerindeki tartışmalar sürüyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe'de Engelli Memur Atama Töreni'nde evlenme yaşının yükselmesinden şikâyetçi olmuş ve "Genç yaşta maalesef evlenmiyorlar. Çoğu 30'u aşkın evleniyor ya da evde kalıyor. Böyle bir şey olabilir mi ya!" şeklinde tepki göstermişti.

Hayat biçimi mi?
Erdoğan "Evlilik dışı hayat biçimi" diyerek şu çağrıyı yapmıştı:
"-Hiç evlenmeyenlerin sayısı da artıyor. Evlilik dışı hayat biçimi medya aracılığıyla meşrulaştırılmaya daha da vahimi özendirilmeye çalışılıyor. Televizyonların çoğu bunun kampanyasını yapıyor. Aile kurumlarını kökünden kurutmayı amaçlayan sembollerin önü bilinçli bir şekilde açılırken aile kurumuna sahip çıkan davranışlar küçümseniyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’a göre Berlin Konferansı’nın kaderini ateşkese uyum belirleyecek 21 Ocak 2020 | 2.279 Okunma Korsan General Hafter akıllı olsaydı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı anlamaya çalışırdı 20 Ocak 2020 | 2.915 Okunma Çok partili demokrasi topluma örnek olacak ideal evlilikleri gündeme taşıdı 19 Ocak 2020 | 58 Okunma Devlet Bahçeli 15 Temmuz darbe girişiminin sivil ayağını sorguluyor 18 Ocak 2020 | 2.215 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul projesine çok yakında başlıyoruz 17 Ocak 2020 | 2.478 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar