CHP de AK Parti de henüz durumlarını tam olarak değerlendiremediler

Muhalefeti ve özellikle ana muhalefet partisi CHP'yi anlamak kolay değil. Son yerel seçimlerde Ankara'yı, İstanbul'u ve büyük kentleri kazandıktan sonra, iyice anlaşılmaz hale geldiler.

Sanki Türkiye'de üzerinde durulması gereken tek önemli konu yerel yönetimlerin yönetilmesiydi. Bunların önemli bir bölümü CHP'li olduğuna göre, bundan sonraki genel seçime kadar tatil yapılabilir CHP açısından.

Neden kaybettiler
Tabii ki bu tabloda AK Parti'ye düşen rol daha da ağır olacak. Şimdiye kadar seçim diye bir endişesi olmayan bu parti ne oldu da İstanbul'da bile seçimi ezici farkla kaybetti? Üstelik Binali Yıldırım gibi birikimli ve beğenilen bir ismin karşısına çıkan ve o zamana kadar tanınmayan Ekrem İmamoğlu nasıl oldu da bir anda yıldız isim oluverdi?

CHP'de garip durgunluk
Önce CHP'nin çözüm bekleyen sorununa gelelim... Türkiye'yi yönetmeye aday bir parti, bu ülkenin 10 tane sorunu çözüme kavuştuğu an en az 20 tane yeni sorun ürediğini bilmek zorundadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
“Hiçbir virüs hiçbir salgın Türkiye’den daha güçlü değildir” 09 Nisan 2020 | 2.555 Okunma Hiçbir salgın hastalık “İnsan insanın kurdudur” gerçeğini değiştirmez 08 Nisan 2020 | 2.475 Okunma İngiliz demokrasisinden almamız gereken dersler var... 07 Nisan 2020 | 2.616 Okunma Koronavirüs günlerinde herkes herkese sabır ve fedakârlık tavsiye ediyor 06 Nisan 2020 | 2.553 Okunma Çeşitli ülkelerin yaşadıklarına bakarken Türkiye’nin kıymetini bir kez daha anlıyoruz 05 Nisan 2020 | 469 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar