CHP de AK Parti de henüz durumlarını tam olarak değerlendiremediler

Muhalefeti ve özellikle ana muhalefet partisi CHP'yi anlamak kolay değil. Son yerel seçimlerde Ankara'yı, İstanbul'u ve büyük kentleri kazandıktan sonra, iyice anlaşılmaz hale geldiler.

Sanki Türkiye'de üzerinde durulması gereken tek önemli konu yerel yönetimlerin yönetilmesiydi. Bunların önemli bir bölümü CHP'li olduğuna göre, bundan sonraki genel seçime kadar tatil yapılabilir CHP açısından.

Neden kaybettiler
Tabii ki bu tabloda AK Parti'ye düşen rol daha da ağır olacak. Şimdiye kadar seçim diye bir endişesi olmayan bu parti ne oldu da İstanbul'da bile seçimi ezici farkla kaybetti? Üstelik Binali Yıldırım gibi birikimli ve beğenilen bir ismin karşısına çıkan ve o zamana kadar tanınmayan Ekrem İmamoğlu nasıl oldu da bir anda yıldız isim oluverdi?

CHP'de garip durgunluk
Önce CHP'nin çözüm bekleyen sorununa gelelim... Türkiye'yi yönetmeye aday bir parti, bu ülkenin 10 tane sorunu çözüme kavuştuğu an en az 20 tane yeni sorun ürediğini bilmek zorundadır.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bakan Soylu çok açık konuştu: Teröre müsamaha yok 21 Ağustos 2019 | 2.138 Okunma PKK terörü ile mücadelede gevşeme olacağını zannedenler zekâ özürlüdür 20 Ağustos 2019 | 2.279 Okunma Yerel seçimlerdeki kısmi başarı CHP’lilerin kafalarını iyice karıştırdı 19 Ağustos 2019 | 2.740 Okunma Bunca kriz arasında gündemi hafifletmek isteyenler de yok değil... 18 Ağustos 2019 | 1.890 Okunma Bazıları abesle iştigal etmeyi mesleklerinin gereği olarak görüyor 17 Ağustos 2019 | 2.122 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar