Bunları ne Libya’daki ne de İdlib’teki ateşkesler tatmin edebilir

AK Parti iktidarı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ne yaparsa yapsın ona "Yanlış" demek ve hiç tartışmadan alınan kararları reddetmek, Türk demokrasisinin son dönem hastalığıdır.

Ateşkes'ler
Bu hastalıklı davranışı son olarak Libya konusundaki tartışmalar sırasınad görmedik mi? "Ne işimiz var Libya'da" cümlesi ile başlatılan demagojik söylemler, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la Rusya Federasyonu Başkanı Putin'in, Libya'nın asi generali Hafter'i ateşkese çağırmaları ile biraz olsun dinmeli değil miydi? Sonuçta Hafter ateşkesi kabul etmek zorunda kaldı ama bizim müzmin muhalifler hala bir başka açık yakalamaya çalışıyor. Erdoğan-Putin diyaloğunun İdlib'te de ateşkesi devreye sokması, bakalım CHP'lileri ne kadar üzecektir?

Bahçeli ilaç gibi
Aslında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin bazı söylemleri, bu hastalıklı duruma ilaç gibi geliyor. Bahçeli son olarak "Bunlara Fizan desen" diye başlayan ve CHP'lileri coğrafya cahili olarak suçlayan son konuşması, gerçeği yansıtmıyor mu?


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika’daki seçim kampanyası ayıplarla devam ediyor 23 Ekim 2020 | 19 Okunma CHP yöneticileri iktidara alternatif olmak konusunda hiç hevesli değiller 22 Ekim 2020 | 564 Okunma Amerika da Rusya da Türkiye’nin ağırlık kazanmasını dikkatle izliyorlar 21 Ekim 2020 | 307 Okunma Türkiye’nin sorunları birer birer çözüme kavuşuyor 20 Ekim 2020 | 255 Okunma Uluslararası ilişkilerde bazı ülkelerden tarafsızlık beklemek akıl işi değildir 19 Ekim 2020 | 457 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar