Bunlar Türkiye’yi çaresiz ve alternatifsiz mi zannediyorlar?

Trump'ın çevresindeki Bolton gibi şahinler ve Avrupa Birliği'ndeki Yunan lobileri ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye çaresiz değildir. Ayrıca Türkiye'nin elinde karşıtlarını etkisiz kılacak güçte kozlar da her zaman vardır.

Bunu görmezden gelen Yunan Cuntası Türkiye'nin 1974'teki Kıbrıs Harekatı ile devrilmemiş midir? Avrupa Birliği'nin kapısında sabırla beklememizi yanlış yorumlayanlar, iş işten geçtikten sonra hatalarını anlayacaklardır.

Çavuşoğlu ve Soylu
Türk siyasetinin sözcüleri bu gerçeği sürekli Batılı meslektaşlarına hatırlatıyor.
Son olarak Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ve bir gün önce de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dış dünyaya dönük çok önemli açılamalar yaptılar.
Çavuşoğlu Amerika'nın F-35'leri vermemesi halinde Türkiye'nin alternatifsiz olmadığını hatırlatırken, Soylu da elimizdeki "Göçmen kartı"nı hatırlattı Avrupalılara... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu TGRT televizyonunda yayınlanan söyleşisinde ABD'nin olası yaptırımlarına karşı "Bize yönelik hasmane tavır sergilerlerse biz de karşı adımları atarız" diyerek misilleme kartını açtı.

Rusya'dan alabiliriz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baroları parçalamak daha büyük sorunlara sebep olabilir 02 Temmuz 2020 | 2.605 Okunma Dede olmayanlar dedelerin neler hissettiklerini pek anlayamaz 01 Temmuz 2020 | 2.227 Okunma “Benden sonra her şey bozuldu” çizgisindeki muhalefet siyasetin gerçeğidir 30 Haziran 2020 | 1.951 Okunma Kendi tarihinin gerçeklerini değiştirmeye çalışmak yaygın bir alışkanlıktır 29 Haziran 2020 | 2.048 Okunma Bunca düşman yetmezmiş gibi şimdi de karşımıza Birleşik Arap Emirlikleri çıktı 28 Haziran 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar