Bunlar Türkiye’yi çaresiz ve alternatifsiz mi zannediyorlar?

Trump'ın çevresindeki Bolton gibi şahinler ve Avrupa Birliği'ndeki Yunan lobileri ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye çaresiz değildir. Ayrıca Türkiye'nin elinde karşıtlarını etkisiz kılacak güçte kozlar da her zaman vardır.

Bunu görmezden gelen Yunan Cuntası Türkiye'nin 1974'teki Kıbrıs Harekatı ile devrilmemiş midir? Avrupa Birliği'nin kapısında sabırla beklememizi yanlış yorumlayanlar, iş işten geçtikten sonra hatalarını anlayacaklardır.

Çavuşoğlu ve Soylu
Türk siyasetinin sözcüleri bu gerçeği sürekli Batılı meslektaşlarına hatırlatıyor.
Son olarak Dışişleri Bakanı Mevlut Çavuşoğlu ve bir gün önce de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, dış dünyaya dönük çok önemli açılamalar yaptılar.
Çavuşoğlu Amerika'nın F-35'leri vermemesi halinde Türkiye'nin alternatifsiz olmadığını hatırlatırken, Soylu da elimizdeki "Göçmen kartı"nı hatırlattı Avrupalılara... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu TGRT televizyonunda yayınlanan söyleşisinde ABD'nin olası yaptırımlarına karşı "Bize yönelik hasmane tavır sergilerlerse biz de karşı adımları atarız" diyerek misilleme kartını açtı.

Rusya'dan alabiliriz...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bitmeyen cinayet haberleri ile ‘Bu bizim hayatımız’ oluşuyor 24 Ağustos 2019 | 1.954 Okunma ABD Fetullah Gülen yerine HDP’li belediyelerle ilgilenmeyi tercih ediyor 23 Ağustos 2019 | 2.820 Okunma 93 yıldır hayatımızı etkileyen Kamil Koç markası sahip değiştiriyor 22 Ağustos 2019 | 390 Okunma Bakan Soylu çok açık konuştu: Teröre müsamaha yok 21 Ağustos 2019 | 2.204 Okunma PKK terörü ile mücadelede gevşeme olacağını zannedenler zekâ özürlüdür 20 Ağustos 2019 | 2.280 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar