Bunca sorun arasında bir de Emmanuel Macron’la mı uğraşacağız?

Yeni dünya düzeninin gereksinimlerini eski dünyanın kurumları artık karşılayamıyor. Bunun en somut örneği Birleşmiş Milletler'in uluslararası krizlerdeki çaresizliği değil midir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Dünya beşten büyüktür" söylemi de Güvenlik Konseyi'nin yapısından yansıyan bu çaresizliğin en çarpıcı biçimdeki ifadesi değil midir?

Sözde liderler
Ancak global çaresizliğin tek nedeni kurumlar değildir. Bir de son dönemde ortaya çıkan sözde "liderler" var dünyanın başına bela olan... Bunlara bir örnek vermek isterseniz herhalde akla ilk gelecek isimlerden biri de Fransa'nın Devlet Başkanı Emmanuel Macron'dur.

Farklı özellik
1977 doğumlu Macron, yerleşik siyasi partilerin ülkesi Fransa'da "La République en marche" adı verilen çatma bir hareketin adayı olarak seçimi kazanmıştır. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye’nin bugünü daima dününden iyi olmuştur 29 Ekim 2020 | 430 Okunma Başkan Trump’ın yeniden seçilmesi ihtimali giderek artıyor 28 Ekim 2020 | 1.297 Okunma ‘Siz gerçek manada Nazizmin adeta zincir halkalarısınız’ 27 Ekim 2020 | 585 Okunma Macron’a kızmak kadar Fransa’ya da acımak gerekir 26 Ekim 2020 | 209 Okunma Fransa’daki İslam düşmanlığına karşı Suudiler’in Müslüman olması ne anlama geliyor? 25 Ekim 2020 | 695 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar