Bu yalan dünyada ‘Yüksek Ökçeler’le huzura kavuşmamız mümkündür

Eğer dünyanın her ülkesindeki yetkili ve yetkisiz her kişinin Türkiye hakkında söylediklerine kulak verirseniz "Meğer bu dünyada yapayalnızmışız, hiç dostumuz yokmuş" diye kara kara düşünmeye başlarsınız.

Baksanıza Fransa'nın Macron'u bile "Barış Pınarı"na dil uzatmaya yeltenmiş. Şeytan şöyle de diyor:
-Ey Macron! Sen bizimle uğraşacağına ortaokuldayken iki çocuklu ve senden 26 yaş büyük olan öğretmenine âşık olup evlenmemeyi akıl etseydin daha hayırlı olmaz mıydı?

Hıncal Uluç gibi
Sevgili arkadaşım Hıncal Uluç, güncel siyasi açmazlara karşı son dönemde Ömer Seyfettin'den hikâyelerle cevap veriyor ya... Mesela "İncili Kaftan"ı ve "Başını Vermeyen Şehit"i hatırlattı herkese... Dünyada Türkiye hakkında söylenilen her sözü duymak istemeyenler için ben de bugün Ömer Seyfettin'in "Yüksek Ökçeler" hikâyesini biraz özetleyerek hatırlatacağım.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Doğu Akdeniz’i karıştıranlardan bazıları demokrasiden uzak olan rejimlerdir 25 Eylül 2020 | 72 Okunma İç siyasette de dış siyasette de hiçbir küskünlük kalıcı olmaz 24 Eylül 2020 | 148 Okunma Lidere sadakat ancak görev devam ederse söz konusu olur 23 Eylül 2020 | 136 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’a saldıran Yunan paçavrası Türk adaleti önünde 22 Eylül 2020 | 217 Okunma Sonunda koronavirüsten başka hastalıkların da olabileceği hatırlandı 21 Eylül 2020 | 172 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar