Bizim yaşadıklarımızı ne İranlılar ne de Iraklılar yaşadılar

Dünyadaki günlük gelişmeleri izlerken, zaman zaman dehşete düşüyoruz. Örneğin Ukrayna yolcu uçağının bir Cruise füzesi sanılarak İran tarafından düşürülmesi bu tür gelişmelere bir örnektir.

Aslında burada İran'ı suçlamak yerine İranlıların neden bu tür bir panik içinde bulunduklarının sorumlusu olarak Trump Amerika'sını görmek de mümkündür. Ayrıca Amerika'nın bilinçli olarak İran- Irak savaşı sırasında bir İran yolcu uçağını düşürdüğünü hatırlamakta da herhalde fayda vardır.

Darbecinin ifadesi
Ama dehşete düşüren haberlerden bizi doğrudan ilgilendireni ise, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde o dönem Kara Havacılık'ta tabur komutanı olan eski Yarbay Murat Bolat'ın mahkemede yaptığı açıklamalardır. Müebbet hapis cezasına mahkûm edilen darbeci yaşanılanları şöyle anlatmış:

Plan da yapmışlar
"-Geldiğimiz noktada 260 kişinin ölümünden sorumlu bir ordunun mensubuyuz. Helikopterlerle ilgili operasyonel görevlerde yer alacak 2-3 kişi vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’a göre Berlin Konferansı’nın kaderini ateşkese uyum belirleyecek 21 Ocak 2020 | 2.277 Okunma Korsan General Hafter akıllı olsaydı Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı anlamaya çalışırdı 20 Ocak 2020 | 2.915 Okunma Çok partili demokrasi topluma örnek olacak ideal evlilikleri gündeme taşıdı 19 Ocak 2020 | 58 Okunma Devlet Bahçeli 15 Temmuz darbe girişiminin sivil ayağını sorguluyor 18 Ocak 2020 | 2.215 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kanal İstanbul projesine çok yakında başlıyoruz 17 Ocak 2020 | 2.478 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar