Bizim yaşadıklarımızı ne İranlılar ne de Iraklılar yaşadılar

Dünyadaki günlük gelişmeleri izlerken, zaman zaman dehşete düşüyoruz. Örneğin Ukrayna yolcu uçağının bir Cruise füzesi sanılarak İran tarafından düşürülmesi bu tür gelişmelere bir örnektir.

Aslında burada İran'ı suçlamak yerine İranlıların neden bu tür bir panik içinde bulunduklarının sorumlusu olarak Trump Amerika'sını görmek de mümkündür. Ayrıca Amerika'nın bilinçli olarak İran- Irak savaşı sırasında bir İran yolcu uçağını düşürdüğünü hatırlamakta da herhalde fayda vardır.

Darbecinin ifadesi
Ama dehşete düşüren haberlerden bizi doğrudan ilgilendireni ise, 15 Temmuz 2016 darbe girişiminde o dönem Kara Havacılık'ta tabur komutanı olan eski Yarbay Murat Bolat'ın mahkemede yaptığı açıklamalardır. Müebbet hapis cezasına mahkûm edilen darbeci yaşanılanları şöyle anlatmış:

Plan da yapmışlar
"-Geldiğimiz noktada 260 kişinin ölümünden sorumlu bir ordunun mensubuyuz. Helikopterlerle ilgili operasyonel görevlerde yer alacak 2-3 kişi vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fransa bir an önce Macron belasından kurtulmalıdır 05 Aralık 2020 | 1.178 Okunma İnsanlığın kafası çok karışık... Amerika “Ya salgın biyolojik bir silahsa” diye düşünmeye başladı 04 Aralık 2020 | 257 Okunma İkinci Dünya Savaşı’ndan bu yana en felaketli yılı dünya da biz de yaşıyoruz 03 Aralık 2020 | 176 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’ye çağdaşlık dersi veriyor 02 Aralık 2020 | 494 Okunma Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’den tüm belediyelere örnek olacak kararlar 01 Aralık 2020 | 644 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar