Bizde ne zaman akıllı telefon kullananlar için özel yollar yapılacak?

Bakalım dünyada ilk ülke bu konuda adım atacak diye merak ediyordum. Sonunda aradığım cevaba ulaştım.

Telefon yolu
Polonya'da yürürken akıllı telefonlarını ellerinden düşürmeyen yayaların daha güvenli şekilde internette sörf yapabilmeleri için, başkent Varşova'da akıllı telefon yolu yapılmış.
Varşova'da cep telefonu kullananlar için kaldırımda özel bir bölüm bulunuyormuş. Hemen hemen herkesin elinde telefon olması ve yolda yürürken başkalarına çarpmaları nedeniyle kentte bu çözüm yolu ortaya çıkmış.

Ve göçmenler
İnsanlığın 21'inci yüzyılda karşılaştığı sorunlara bu şekilde köklü çözümler üretilmeye başlandı... Bu sorunlardan bir tanesini de ülkelerinde yaşamalarına imkan olmayan göçmenlere sığınacak ülke bulunması oluşturmuyor mu? Örneğin biz Türkiye'de 3.5 milyon Suriye'li sığınmacıyı ağırlıyoruz.

Bir çözüm

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
15 Temmuz başarılı olsaydı yıldönümünde kimler neleri kutlardı? 17 Temmuz 2019 | 16 Okunma “Türkiye’de Amerika’nın temsilcileriymiş gibi gayret edenler var” 16 Temmuz 2019 | 2.257 Okunma Bu dönüm noktasında Türkiye’ye yeni hedefleri anlatmanın zamanıdır 15 Temmuz 2019 | 2.297 Okunma Siyasette yolları ayırmak ile ihanet etmek aynı şey değildir 04 Temmuz 2019 | 3.534 Okunma Devlet Bahçeli siyasi vicdanın sesi olarak, gelişmeleri yorumladı 03 Temmuz 2019 | 3.822 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar