Bizde ne zaman akıllı telefon kullananlar için özel yollar yapılacak?

Bakalım dünyada ilk ülke bu konuda adım atacak diye merak ediyordum. Sonunda aradığım cevaba ulaştım.

Telefon yolu
Polonya'da yürürken akıllı telefonlarını ellerinden düşürmeyen yayaların daha güvenli şekilde internette sörf yapabilmeleri için, başkent Varşova'da akıllı telefon yolu yapılmış.
Varşova'da cep telefonu kullananlar için kaldırımda özel bir bölüm bulunuyormuş. Hemen hemen herkesin elinde telefon olması ve yolda yürürken başkalarına çarpmaları nedeniyle kentte bu çözüm yolu ortaya çıkmış.

Ve göçmenler
İnsanlığın 21'inci yüzyılda karşılaştığı sorunlara bu şekilde köklü çözümler üretilmeye başlandı... Bu sorunlardan bir tanesini de ülkelerinde yaşamalarına imkan olmayan göçmenlere sığınacak ülke bulunması oluşturmuyor mu? Örneğin biz Türkiye'de 3.5 milyon Suriye'li sığınmacıyı ağırlıyoruz.

Bir çözüm

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baroları parçalamak daha büyük sorunlara sebep olabilir 02 Temmuz 2020 | 2.604 Okunma Dede olmayanlar dedelerin neler hissettiklerini pek anlayamaz 01 Temmuz 2020 | 2.227 Okunma “Benden sonra her şey bozuldu” çizgisindeki muhalefet siyasetin gerçeğidir 30 Haziran 2020 | 1.951 Okunma Kendi tarihinin gerçeklerini değiştirmeye çalışmak yaygın bir alışkanlıktır 29 Haziran 2020 | 2.048 Okunma Bunca düşman yetmezmiş gibi şimdi de karşımıza Birleşik Arap Emirlikleri çıktı 28 Haziran 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar