Birleşmiş Milletler de NATO da eski dünyadan kalan problemli kurumlar

Birileri eski dünyanın geride kaldığını söylerken, eski dünyanın kalıntısı olan kurumlar da varlıklarını kanıtlamaya çalışıyorlar.

Eski dünyanın kalıntısı olan kurumlardan biri Birleşmiş Milletler ise, diğeri de NATO'dur.

Çarpık yapılanma
Özellikle Güvenlik Konseyi'nin çarpık yapılanmasını sürekli hatırlatan ve "Dünya beşten büyüktür" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün 35'inci İSEDAK (İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi) Toplantısı Açılış Töreni'nde, Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesinin içinde halkı Müslüman olan ülkenin bulunmadığına tekrar dikkati çekti ve "İkinci Dünya Savaşı'nın galipleri tarafından inşa edilen bu adaletsiz sistemin ilanihaye devam etmesi mümkün değildir" dedi.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Davutoğlu ve Babacan’ın bazı adımları atmadan başarıya ulaşmaları imkânsızdır 14 Aralık 2019 | 2.693 Okunma Amerika şimdi de Türkiye’nin nükleer güce sahip olmasından endişe duyuyormuş... 13 Aralık 2019 | 2.585 Okunma Ne Nobel’in ne de müttefik olmanın bir anlamı kaldı 12 Aralık 2019 | 2.414 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “açık ve net” diye tanımladığı Trump Yahudileri kızdırdı 11 Aralık 2019 | 2.425 Okunma Suudi Veliahtı Kaşıkçı cinayetini unutturmak için saçma sapan reformlar yapıyor 10 Aralık 2019 | 2.518 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar