Birleşmiş Milletler de NATO da eski dünyadan kalan problemli kurumlar

Birileri eski dünyanın geride kaldığını söylerken, eski dünyanın kalıntısı olan kurumlar da varlıklarını kanıtlamaya çalışıyorlar.

Eski dünyanın kalıntısı olan kurumlardan biri Birleşmiş Milletler ise, diğeri de NATO'dur.

Çarpık yapılanma
Özellikle Güvenlik Konseyi'nin çarpık yapılanmasını sürekli hatırlatan ve "Dünya beşten büyüktür" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün 35'inci İSEDAK (İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi) Toplantısı Açılış Töreni'nde, Güvenlik Konseyi'nin 5 daimi üyesinin içinde halkı Müslüman olan ülkenin bulunmadığına tekrar dikkati çekti ve "İkinci Dünya Savaşı'nın galipleri tarafından inşa edilen bu adaletsiz sistemin ilanihaye devam etmesi mümkün değildir" dedi.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Başkan Trump’ın yeniden seçilmesi ihtimali giderek artıyor 28 Ekim 2020 | 42 Okunma ‘Siz gerçek manada Nazizmin adeta zincir halkalarısınız’ 27 Ekim 2020 | 578 Okunma Macron’a kızmak kadar Fransa’ya da acımak gerekir 26 Ekim 2020 | 207 Okunma Fransa’daki İslam düşmanlığına karşı Suudiler’in Müslüman olması ne anlama geliyor? 25 Ekim 2020 | 690 Okunma Devlet vatandaşlarına kötülük yapanları asla unutmuyor 24 Ekim 2020 | 539 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar