Bir insanın başarısı kadar diğer insanları öfkelendiren durum pek yoktur

Gerçek dost yaşadığın felakete üzülen değil, başarından ötürü sevinendir... Bu mealdeki özdeyişin gerçeği ifade ettiğini düşünüyorum.

Çünkü bir kişinin kendi alanında elde ettiği başarı kadar, diğer insanların kıskanmaktan çok öfkelenmelerine sebep olan durum pek yoktur. Bunu özellikle siyasette görmüyor muyuz?

Nusret Gökçe olayı
Ama başarının görmezden gelindiği ve buna karşı başarılı olanın olumsuz biçimde teşhir edildiği durumlar sade siyasette değildir. Bunu somut biçimde dünyanın önemli kentlerinde açtığı et lokantaları ile ün yapan ve bir marka haline gelen Nusret Gökçe hakkındaki olumsuz haberlerin medyada çok rağbet bulmasında görmedik mi?

Acun sahip çıktı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “açık ve net” diye tanımladığı Trump Yahudileri kızdırdı 11 Aralık 2019 | 2.165 Okunma Suudi Veliahtı Kaşıkçı cinayetini unutturmak için saçma sapan reformlar yapıyor 10 Aralık 2019 | 2.514 Okunma “Tarihi tekerrür diye tarif ediyorlar; hiç ibret alınsaydı tekerrür mü ederdi” 09 Aralık 2019 | 2.830 Okunma Suudi bir asker bir Amerikan üssüne saldırırsa sonra neler olabilir? 08 Aralık 2019 | 2.482 Okunma Gerçekten New York’u vuran El Kaideciler Iraklı değildiler ki... 07 Aralık 2019 | 2.359 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar