Bir insanın başarısı kadar diğer insanları öfkelendiren durum pek yoktur

Gerçek dost yaşadığın felakete üzülen değil, başarından ötürü sevinendir... Bu mealdeki özdeyişin gerçeği ifade ettiğini düşünüyorum.

Çünkü bir kişinin kendi alanında elde ettiği başarı kadar, diğer insanların kıskanmaktan çok öfkelenmelerine sebep olan durum pek yoktur. Bunu özellikle siyasette görmüyor muyuz?

Nusret Gökçe olayı
Ama başarının görmezden gelindiği ve buna karşı başarılı olanın olumsuz biçimde teşhir edildiği durumlar sade siyasette değildir. Bunu somut biçimde dünyanın önemli kentlerinde açtığı et lokantaları ile ün yapan ve bir marka haline gelen Nusret Gökçe hakkındaki olumsuz haberlerin medyada çok rağbet bulmasında görmedik mi?

Acun sahip çıktı

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin’den tüm belediyelere örnek olacak kararlar 01 Aralık 2020 | 95 Okunma Muhalefet etmeyi demagoji ile ve saçma üretimi ile karıştırıyorlar 30 Kasım 2020 | 739 Okunma Biden’la birlikte globalciler ve dolayısıyla vekâlet savaşçıları mı iktidar oldu? 29 Kasım 2020 | 1.270 Okunma Meğer Maradona futbol oyuncusundan öteye, önemli bir şahsiyetmiş 28 Kasım 2020 | 197 Okunma 15 Temmuz FETÖ-ABD ortak darbe girişiminin faillerine sonunda en ağır cezalar verildi 27 Kasım 2020 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar