Batı dünyası “Erdoğan’sız Türkiye”nin rüyasını görmeye başladı

Türkiye'yi yorumlamaya çalışan yabancıların ana sorunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplumdan kopuk tek başına yaşayan bir diktatör olduğunu zannetmeleridir.

Erdoğan'ın yılların birikimi olan ezikliği ve teslimiyetçiliğe "Hayır" dediği için her seçimden ve referandumdan zaferle çıktığını bunların anlaması kolay değildir.

The Guardian
İngiliz The Guardian gazetesinde dış haberler editörü olan Simon Tisdall imzası ile yayınlanan yazıya göz atarsanız, ne dediğimi kolayca anlarsınız...
"-Erdoğan yalnız bir yolda mahvetmek için yürüyor. Türkiye'yi de kendiyle beraber alaşağı edecek mi? Erdoğan gücünü yeni Türkiye'yi kurmak için kullandığını söylüyor. Fakat eski olan (Türkiye) ondan hızlıca yorulmuşa benziyor."

Amerikan generali
Ya Amerika'nın konuşkan sözcülerine ne demeliyiz? Mesela ABD'nin Avrupa'daki eski Kara Kuvvetleri Komutanı Ben Hodges, Türkiye'nin NATO'dan çıkarılmasını isteyenlere itiraz ederken, "Erdoğan'dan sonrasını düşünerek hareket etmeliyiz" ifadelerini kullanmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
93 yıldır hayatımızı etkileyen Kamil Koç markası sahip değiştiriyor 22 Ağustos 2019 | 110 Okunma Bakan Soylu çok açık konuştu: Teröre müsamaha yok 21 Ağustos 2019 | 2.202 Okunma PKK terörü ile mücadelede gevşeme olacağını zannedenler zekâ özürlüdür 20 Ağustos 2019 | 2.279 Okunma Yerel seçimlerdeki kısmi başarı CHP’lilerin kafalarını iyice karıştırdı 19 Ağustos 2019 | 2.740 Okunma Bunca kriz arasında gündemi hafifletmek isteyenler de yok değil... 18 Ağustos 2019 | 1.890 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar