Batı dünyası “Erdoğan’sız Türkiye”nin rüyasını görmeye başladı

Türkiye'yi yorumlamaya çalışan yabancıların ana sorunu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın toplumdan kopuk tek başına yaşayan bir diktatör olduğunu zannetmeleridir.

Erdoğan'ın yılların birikimi olan ezikliği ve teslimiyetçiliğe "Hayır" dediği için her seçimden ve referandumdan zaferle çıktığını bunların anlaması kolay değildir.

The Guardian
İngiliz The Guardian gazetesinde dış haberler editörü olan Simon Tisdall imzası ile yayınlanan yazıya göz atarsanız, ne dediğimi kolayca anlarsınız...
"-Erdoğan yalnız bir yolda mahvetmek için yürüyor. Türkiye'yi de kendiyle beraber alaşağı edecek mi? Erdoğan gücünü yeni Türkiye'yi kurmak için kullandığını söylüyor. Fakat eski olan (Türkiye) ondan hızlıca yorulmuşa benziyor."

Amerikan generali
Ya Amerika'nın konuşkan sözcülerine ne demeliyiz? Mesela ABD'nin Avrupa'daki eski Kara Kuvvetleri Komutanı Ben Hodges, Türkiye'nin NATO'dan çıkarılmasını isteyenlere itiraz ederken, "Erdoğan'dan sonrasını düşünerek hareket etmeliyiz" ifadelerini kullanmış.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Baroları parçalamak daha büyük sorunlara sebep olabilir 02 Temmuz 2020 | 2.604 Okunma Dede olmayanlar dedelerin neler hissettiklerini pek anlayamaz 01 Temmuz 2020 | 2.227 Okunma “Benden sonra her şey bozuldu” çizgisindeki muhalefet siyasetin gerçeğidir 30 Haziran 2020 | 1.950 Okunma Kendi tarihinin gerçeklerini değiştirmeye çalışmak yaygın bir alışkanlıktır 29 Haziran 2020 | 2.046 Okunma Bunca düşman yetmezmiş gibi şimdi de karşımıza Birleşik Arap Emirlikleri çıktı 28 Haziran 2020 | 523 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar