Bakarsınız bir gün İngilizlere bile uzlaşma dersi veririz

Türkiye'de iktidarla muhalefet asgari müştereklerde bile uzlaşamıyorlar diye çok fazla kederlenmeyelim...

Duygusallıktan en uzak toplum olarak bilinen İngilizlere bir bakın, moraliniz düzelir. "Brexit" diye bilinen olay İngiltere'nin geleceğini sarsıyor ama iktidardaki Muhafazakârlar ile muhalefetteki İşçi Partisi, hâlâ bir asgari müşterekte anlaşamadılar.

Amerika'nın hali
Ya da dünyanın kabadayısı rolündeki süper devlet Amerika Birleşik Devletleri'nin bugünkü perişan haline bir bakın... Milyarder diye bilinen ama aslında müflis olduğu anlaşılan Donald Trump'ın Başkanlığındaki Amerika'nın hangi gün hangi belaya bulaşabileceğini kimse kestiremiyor? İran'la bir sıcak savaş mı, yoksa Çin'le ticaret savaşı mı öncelikli konu acaba? Eğer konu toplumun siyaseten kamplaşmasıysa, şu anda Amerikalılar tabanda da tavanda da birbirlerine adeta düşmanlar... Bu arada hemen her gün birileri otomatik silahlarla okullara, kiliselere, havralara dalıp katliam yapıyor.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Gün doğumundan saat 22’ye kadar Türkiye “en uzun gün”ü yaşayacak 22 Ekim 2019 | 2.443 Okunma Harekâtı zamanında başlatmak da zamanında sona erdirmek de siyasi akıl gerektirir 21 Ekim 2019 | 2.813 Okunma Zaman gerçekten kıyısı olmayan bir nehir değil midir? 20 Ekim 2019 | 2.363 Okunma Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan dış siyasete ilişkin önemli mesajlar 19 Ekim 2019 | 2.304 Okunma Sonuçta Türkiye “Güvenli Bölge”den neyi amaçladıysa o hedefe ulaşıyor 18 Ekim 2019 | 3.259 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar