Bakarsınız bir gün İngilizlere bile uzlaşma dersi veririz

Türkiye'de iktidarla muhalefet asgari müştereklerde bile uzlaşamıyorlar diye çok fazla kederlenmeyelim...

Duygusallıktan en uzak toplum olarak bilinen İngilizlere bir bakın, moraliniz düzelir. "Brexit" diye bilinen olay İngiltere'nin geleceğini sarsıyor ama iktidardaki Muhafazakârlar ile muhalefetteki İşçi Partisi, hâlâ bir asgari müşterekte anlaşamadılar.

Amerika'nın hali
Ya da dünyanın kabadayısı rolündeki süper devlet Amerika Birleşik Devletleri'nin bugünkü perişan haline bir bakın... Milyarder diye bilinen ama aslında müflis olduğu anlaşılan Donald Trump'ın Başkanlığındaki Amerika'nın hangi gün hangi belaya bulaşabileceğini kimse kestiremiyor? İran'la bir sıcak savaş mı, yoksa Çin'le ticaret savaşı mı öncelikli konu acaba? Eğer konu toplumun siyaseten kamplaşmasıysa, şu anda Amerikalılar tabanda da tavanda da birbirlerine adeta düşmanlar... Bu arada hemen her gün birileri otomatik silahlarla okullara, kiliselere, havralara dalıp katliam yapıyor.


YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bizim kadar mağdur edilmiş bir toplum var mıdır? 26 Mayıs 2019 | 1.932 Okunma YSK’nın gerekçeli kararı geride kaldı... Şimdi CHP S-400’lerin ertelenmesini istiyor 25 Mayıs 2019 | 3.306 Okunma Hiç seçim kazanmadan demokratik siyasetin yıldızı olunmaz 24 Mayıs 2019 | 3.013 Okunma İmamoğlu’nun israf takıntısı meğer Beylikdüzü için değilmiş 23 Mayıs 2019 | 6.743 Okunma 23 Haziran’daki seçim 31 Mart’taki seçimden çok farklı olacak 22 Mayıs 2019 | 8.061 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar