Bakan Soylu çok açık konuştu: Teröre müsamaha yok

Muhalefet partilerinin ve özellikle üç belediyede başkanlıklara el koyma kararının doğrudan ilgilisi olan HDP'nin, söz konusu karara karşı tepki göstermeleri doğaldır.

Eğer AK Parti değil de CHP iktidarda olsaydı ve bu kararı CHP iktidarı almış olsaydı, o defa herhalde AK parti muhalefeti CHP iktidarını şiddetle eleştirecekti. Bu gibi durumları geçmişte defalarca görmedik mi?

Siyaset böyledir
Siyaset böyle bir şey galiba...
Hatırlayacağımız gibi İçişleri Bakanlığı Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarını terör bağlantıları nedeniyle görevden aldı.
Bakanlığın, görevden alınmaları gerektiren terör bağlantılarını içeren belgeleri kamuoyuyla paylaşmasına rağmen Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu görevden alınan başkanları savunan açıklamalar yaptılar.

Gül ve Davutoğlu için...
Bu açıklamalara karşı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Gezi olayları sırasında Abdullah Gül'ün sarf ettiği "Demokrasi sandıktan ibaret değildir" sözlerini hatırlatmış...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüs Hitler’in toplama kamplarını hatırlatan modelleri gündeme getiriyor 08 Ağustos 2020 | 0 Okunma Orta Doğulu olduğumuzu görmeyen geri zekalılar demokrasiyi zehirliyorlar 07 Ağustos 2020 | 8 Okunma Beyrut’ta kent içine 2 bin 750 ton patlayıcıyı depo eden gafil bilinçli miydi? 06 Ağustos 2020 | 15 Okunma Dağılan imparatorlukların mirasçıları eski sorunlarla da uğraşırlar 05 Ağustos 2020 | 148 Okunma FETÖ Kılıçdaroğlu’ndan bir şey olmayacağını düşünürse İnce’ye yer açılır 04 Ağustos 2020 | 881 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar