Bakan Soylu çok açık konuştu: Teröre müsamaha yok

Muhalefet partilerinin ve özellikle üç belediyede başkanlıklara el koyma kararının doğrudan ilgilisi olan HDP'nin, söz konusu karara karşı tepki göstermeleri doğaldır.

Eğer AK Parti değil de CHP iktidarda olsaydı ve bu kararı CHP iktidarı almış olsaydı, o defa herhalde AK parti muhalefeti CHP iktidarını şiddetle eleştirecekti. Bu gibi durumları geçmişte defalarca görmedik mi?

Siyaset böyledir
Siyaset böyle bir şey galiba...
Hatırlayacağımız gibi İçişleri Bakanlığı Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanlarını terör bağlantıları nedeniyle görevden aldı.
Bakanlığın, görevden alınmaları gerektiren terör bağlantılarını içeren belgeleri kamuoyuyla paylaşmasına rağmen Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu görevden alınan başkanları savunan açıklamalar yaptılar.

Gül ve Davutoğlu için...
Bu açıklamalara karşı AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, Gezi olayları sırasında Abdullah Gül'ün sarf ettiği "Demokrasi sandıktan ibaret değildir" sözlerini hatırlatmış...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kanadalılar ve genel olarak Batılılar bir anda vicdan sahibi mi oldular? 21 Eylül 2019 | 1.842 Okunma Ehemmi mühimme tercih ederek kafa karışıklığını önleyebiliriz 20 Eylül 2019 | 2.046 Okunma Amerikan derin devleti FETÖ’yü korudukça Trump Türkiye’ye yakın duramaz 19 Eylül 2019 | 2.179 Okunma Hiç olmazsa siyasi idamların yıldönümünde bugünün dünden güzel olduğunu hissedebilirdik 18 Eylül 2019 | 2.560 Okunma Bu bölgenin gelecekteki yapısını öngörmek adeta imkânsızdır 17 Eylül 2019 | 160 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar