Ayşenur’un bile yüzü kızardı, siz hâlâ utanmadınız!

Sabah Gazetesi Yazarı Mehmet Barlas'ın bugünkü (26.01.2022)'' Ayşenur’un bile yüzü kızardı, siz hâlâ utanmadınız!'' başlıklı yazısı.

Habertürk TV'nin, "Annesi çocuğuna karne hediyesi olarak et aldı" haberi Türkiye'nin gündemi olmuştu. Haberin yalan olduğu ortaya çıktı. Detaylarını biliyorsunuz.
Önceden bu tür haberler önce yayılır, sonra topyekûn saldırıya geçilir ve algı oluştuktan günler sonra da gerçek ortaya çıkardı. Gündemden düştüğü için gerçek kimsenin ilgisini çekmezdi.

BU KEZ ALGI TERSİNE DÖNDÜ
Ancak bu kez Sabah Gazetesi ve A Haber iyi bir refleks gösterdi. Yalan haber yayılmadan gerçek yüzlerine vuruldu. Seçmenin algısıyla oynamaya çalışanlar bu kez kendi kazdıkları kuyuya düştü. "Umarım ders olmuştur" diyeceğim ama bunlarda ders alacak yüz yok. Seçim sürecinde yine aynı yalanlara başvurmaktan çekinmeyecekler. Nedenini anlatayım...
Bu yayından sonra Habertürk yönetimi özür diledi ve bu çarpıtma haberi yapan muhabiri işten çıkardı.
Bu yalan habere hem siyasiler hem de muhalif medya balıklama atladı. Bunlardan biri de Halk TV programcısı Ayşenur Arslan'dı.
Ancak beni şaşırtan bir...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ayşenur’un bile yüzü kızardı, siz hâlâ utanmadınız! 26 Ocak 2023 | 1.810 Okunma Hangisi ana muhalefet partisi olacak? 25 Ocak 2023 | 649 Okunma Erdoğan nefreti aslında Türkiye nefretidir 24 Ocak 2023 | 582 Okunma Davos’ta dünyanın geleceği eskortlara emanet! 23 Ocak 2023 | 601 Okunma Günün bilmecesi İsveç 22 Ocak 2023 | 193 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar