Ayrılan yollar

86 yaşında hayata veda eden Oğuzhan Asiltürk, Türk siyasetine ciddiyet ve sorumluluk katan isimlerden biriydi. Rahmetli Necmettin Erbakan son ana kadar hep ona güvenirdi. Çok partili demokratik hayatımıza ciddiyet, sorumluluk ve renk katan isimler...

86 yaşında hayata veda eden Oğuzhan Asiltürk, Türk siyasetine ciddiyet ve sorumluluk katan isimlerden biriydi. Rahmetli Necmettin Erbakan son ana kadar hep ona güvenirdi.
Çok partili demokratik hayatımıza ciddiyet, sorumluluk ve renk katan isimler birer birer gözümün önünden geçiyor. Osman Bölükbaşı, Celal Bayar, Turan Güneş, İsmet İnönü, Süleyman Demirel ve diğerleri gerçekten ülkeye büyük hizmetler ettiler. Bunların çoğu ile kişisel diyaloglar da kurdum. Bülent Ecevit, Nihat Erim, Faik Ahmet Barutçu, Turhan Feyzioğlu unutmadığım isimlerdendir.
Son dönemde AK Parti'nin kuruluşu ile demokratik siyasette yeni bir yol açıldı. Bu olay rahmetli Erbakan'la Erdoğan'ın arasının açılması olayı değildir. AK Parti'yi kuran dörtlü, ülke için yeni bir arayışın işaretini vermişlerdir. Gerçi Türk siyasetinde yol ayrılıkları çok fazladır. Örneğin İnönü ile Bülent Ecevit'in ayrılıkları buna tipik bir örnektir. Veya Turgut Özal'a Mesut Yılmaz'ın baş kaldırıp kendi yolunu seçmesi yine ilgi çekici bir örnektir.
Ancak bugün anlamakta zorlandığım durum...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İran endişelenmemelidir 06 Ekim 2021 | 132 Okunma Türk-Yunan Savaşı olur mu? 05 Ekim 2021 | 175 Okunma Yobazlık da İslamofobi kadar kötü 04 Ekim 2021 | 336 Okunma İstanbul birilerini iştahlandırıyor 03 Ekim 2021 | 119 Okunma Ayrılan yollar 02 Ekim 2021 | 135 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar