Avrupa’nın enerji kâbusu ve Erdoğan’ın liderliği

Rusya-Ukrayna Savaşı giderek Avrupa için bir kâbus haline dönüşüyor. Bir hafta içinde Rusya'nın iki defa vanaları tamir etme bahanesiyle gaz akışını yavaşlatması, özellikle Almanya'yı paniğe...

Rusya-Ukrayna Savaşı giderek Avrupa için bir kâbus haline dönüşüyor. Bir hafta içinde Rusya'nın iki defa vanaları tamir etme bahanesiyle gaz akışını yavaşlatması, özellikle Almanya'yı paniğe sevk etti. Almanlar gaz akışının durdurulması halinde önümüzdeki kış ne yapacağını planlamaya çalışıyor.
Bu arada kömürü yeniden devreye sokma çabaları yoğunlaşmış durumda. Tabii Avrupa'nın halini anlamak hiç kolay değil. Rusya'ya ambargoyu koyan kendileri, sonra gaz akışı yavaşladı diye ağlayan yine kendileri. Uyguladıkları yaptırımlarla petrol fiyatını artırıp Putin'in ekmeğine yağ süren de onlar. Eğer Avrupa çökecekse akılsızlıktan çökecek.

TEŞEKKÜR ÜSTÜNE TEŞEKKÜR
Putin'in Avrupa'yla çocukla oynar gibi oynaması, dünyada Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ilginin artmasına neden oluyor. Çok değil daha yakın zamanda 6'lı masadan, "Rusya'ya ambargo uygulayalım, AB ile birlikte hareket edelim" sesleri yükseliyordu. CHP medyası da bu sese destek veriyordu.
Burada Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliği devreye girdi. Şimdi AB ve ABD, Cumhurbaşkanı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Erdoğan’ın Soçi ziyaretinin etkileri 07 Ağustos 2022 | 68 Okunma KPSS’de paralel devlet parmağı mı var? 06 Ağustos 2022 | 169 Okunma Soçi’deki Erdoğan-Putin görüşmesi neden önemli? 05 Ağustos 2022 | 168 Okunma ABD-Çin gerginliği Rusya’ya yarayacak 04 Ağustos 2022 | 191 Okunma Türkiye’yle çatışma Yunanistan’a felaket getirir 03 Ağustos 2022 | 255 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar