Atina, Biden yönetimini Türkiye’ye karşı bilinçlendiriyor...

Türkiye ile Yunanistan arasında bütün problemli konuların ele alınacağı 25 Ocak görüşmelerini tabii ki iyimserlik içinde bekliyoruz.

Türkiye ile Yunanistan arasında bütün problemli konuların ele alınacağı 25 Ocak görüşmelerini tabii ki iyimserlik içinde bekliyoruz. Neticede tarih ve coğrafya, Türkiye ile Yunanistan'ı çeşitli alanlarda birlikte ve barış içinde yaşamaya mahkûm etmiş. Ama bu barışa olan mahkûmiyet, defalarca yok sayıldı. Osmanlı'dan kopup bağımsız olan Yunanistan, Türkiye ile savaşmayı varlık sebebi gibi gördü. Şimdi de Ege Denizi'ni bir Yunan gölüne çevirecek olan 12 mil karasuları projesi yüzünden, yine sıcak bir anlaşmazlık ihtimali gündemde.

Anadolu Ajansı bu konuya ilişkin bir değerlendirmede, şu noktaları vurguladı:

Ege ve karasuları

"Türk-Yunan ilişkilerindeki derin sorunların başında hiç şüphesiz Ege Denizi'ndeki sorunlar zinciri geliyor. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
‘10 yılda 15 milyon genç yarattık’ diye övünürken, 2020’de her yaştan 83 milyon kişiye ulaşmışız 05 Şubat 2021 | 46 Okunma Eylemlere katılanlar, bunların ülkeyi nerelere götüreceğini tahmin ederler mi? 04 Şubat 2021 | 166 Okunma Hem eylemlere karşı önlem alınmalı hem de siyasi ortamı germekten kaçınılmalıdır 03 Şubat 2021 | 1.307 Okunma Cumhurbaşkanı, CHP yönetiminden de Kılıçdaroğlu’nun gaflarından da çok memnun 02 Şubat 2021 | 158 Okunma Bugünkü Kabine Toplantısı’nın sonuçları heyecanla bekleniyor 01 Şubat 2021 | 301 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar