Aşı savaşlarının darbe gerekçesi olduğunu da gördük ya...

Aşı savaşlarını ve aşı gerekçeli hükümet darbesini de gördüğümüze göre, bakalım daha başka ne tür anormalliklere tanık olacağız? Refik Saydam Oysa aşı özellikle bizim...

Aşı savaşlarını ve aşı gerekçeli hükümet darbesini de gördüğümüze göre, bakalım daha başka ne tür anormalliklere tanık olacağız?

Refik Saydam
Oysa aşı özellikle bizim siyasi tarihimizde çok önemli yere sahiptir. Önce Sağlık Bakanı sonra da Başbakan olan Refik Saydam, sıtma salgınına karşı aşıyla verdiği mücadele sonucu adını tarihe yazdırmıştır. Okul çağlarımızda da salgın hastalıklara karşı her yıl aşı kampanyaları yapılırdı. Bu aşılardan kaçmak mümkün değildi. Velinizin "Aşıya karşıyım" yazısı vermesi dışında.

Kafa karışıklıkları
İzleyebildiğim kadarıyla salgına karşı üretilen aşılara ilişkin kafa karışıklıkları oldukça fazla. Ama bu aşıların salgını durdurdukları da kesin gibi... Ne var ki salgın şokuyla birlikte duyurulan aşılar, kafaları karıştırdı. Milyarlarca dolarlık gelirler ve dağıtılan ödüller, işi çığırından çıkardı. Keşke bizimkiler biraz daha soğukkanlı olabilselerdi.

Gannuşi konuştu
Yine de Tunus gibi olmadığımız için şükredelim. Tunus Cumhurbaşkanı Kays Said'in yaptığı darbenin ardından Meclis'e...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bilinçlenme haftası 20 Eylül 2021 | 45 Okunma Muhalefet demek ne demek? 19 Eylül 2021 | 98 Okunma Bambaşka bir Amerika 18 Eylül 2021 | 130 Okunma Daha büyük, daha güçlü Türkiye 17 Eylül 2021 | 95 Okunma Vazgeçilmez değerimiz laiklik 16 Eylül 2021 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar