Arınç’ın sözleri “Eleştiri mi yoksa öz-eleştiri mi” bilmecesi çözümleniyor

Sağlıklı demokrasinin olmazsa olmazı tabii ki eleştirinin kutsallığıdır. İktidarların doğruyu bulmasına yardım eder eleştiriler.

Sağlıklı demokrasinin olmazsa olmazı tabii ki eleştirinin kutsallığıdır. İktidarların doğruyu bulmasına yardım eder eleştiriler. Ve eleştiriden daha da değerli olan ise "Öz-eleştiri"dir. Öz-eleştirinin varlığı, iktidar sahiplerinin gerçeklerden kopmadıklarını ve doğruyu bulmak için kendi aralarında da tartışıp, kendilerini cesurca eleştirebildiklerini kanıtlar.

Öz-eleştiri mi?

Son dönemde özellikle Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç'ın seslendirdiği görüşlerin eleştiri mi yoksa öz-eleştiri mi kapsamına girdiğini anlamak çok kolay değildi. Çünkü kraldan fazla kralcı olanların Bülent Arınç'a çok ağır tepkileri seslendirdikleri dikkati çekiyordu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Koronavirüslü yasaklar bizleri radyo günlerine geri götürdü... 24 Ocak 2021 | 65 Okunma Atina, Biden yönetimini Türkiye’ye karşı bilinçlendiriyor... 23 Ocak 2021 | 1.133 Okunma Hem yeteneksiz hem de partisiz cumhurbaşkanlarını sanki görmedik mi? 22 Ocak 2021 | 1.088 Okunma Ha Biden olmuş ha Trump... Derin Amerika, Başkan’a bakmadan yapacağını yapar... 21 Ocak 2021 | 257 Okunma Amerika’da gündem Biden’ın yemin töreni, bizde ise FETÖ’cülerin toplatılması... 20 Ocak 2021 | 1.087 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar