Amerika’da seçimi Demokratlar kazanırsa, Türkiye ile bu ülkenin ilişkileri zorlaşacak

Amerika'da 3 Kasım'da yapılacak olan başkanlık seçimi, Türkiye'yi de çok yakından ilgilendiriyor. Bunun bir nedeni Demokrat aday Biden'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmekle ilgili görüşleridir.

Amerika'da 3 Kasım'da yapılacak olan başkanlık seçimi, Türkiye'yi de çok yakından ilgilendiriyor. Bunun bir nedeni Demokrat aday Biden'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı devirmekle ilgili görüşleridir. Biden birkaç ay önceki konuşmasında Türkiye'de Erdoğan'ın görevine son verilmesi için muhalefetin desteklenmesi gerektiğini söylemişti. Bilindiği gibi Pensilvanya'da üslenen FETÖ elebaşı, yoğun bir maddi kampanya ile Demokratlara destek veriyor ve Amerikan kamuoyunu Türkiye aleyhindeki düzmece bilgilerle oluşturmaya çalışıyor.

Pelosi de konuştu

Dün de Türkiye'yi doğrudan ilgilendiren saçma sapan bir açıklama Demokrat Parti Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi'den geldi. Nancy Pelosi, 3 Kasım'da düzenlenecek seçimlerin ardından yarışı kaybetmesi halinde barışçıl bir devir teslimi kabul etme taahhüdünde bulunmayı reddeden Başkan Donald Trump'a, "Türkiye'de değilsin" çıkışında bulundu.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
CHP yöneticileri iktidara alternatif olmak konusunda hiç hevesli değiller 22 Ekim 2020 | 533 Okunma Amerika da Rusya da Türkiye’nin ağırlık kazanmasını dikkatle izliyorlar 21 Ekim 2020 | 307 Okunma Türkiye’nin sorunları birer birer çözüme kavuşuyor 20 Ekim 2020 | 253 Okunma Uluslararası ilişkilerde bazı ülkelerden tarafsızlık beklemek akıl işi değildir 19 Ekim 2020 | 457 Okunma Markar Esayan’ın yokluğunu hepimiz derinden hissedeceğiz 18 Ekim 2020 | 381 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar