Amerika ile aramızdaki S-400’ler krizi HDP’nin canını sıkıyormuş

Gerçekten Türkiye ile Amerika arasındaki iplerin kopacağı günler mi geliyor? Baksanıza... F-35 uçaklarında eğitim gören pilotların çalışmaları sonlandırıldı.

ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri, geçen hafta Türk pilotlarının eğitimine son verilmesi ve F-35 bilgi dosyalarına girişlerinin engellenmesi kararını vermişti.
Arizona'nın Luke Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki 2'si eğitmen 4'ü öğrenci 6 pilotun F-35 uçaklarını uçurma ve bu konuda eğitim almalarının durdurulduğu kaydedildi. Bu arada ABD Temsilciler Meclisi'nde "ABDTürkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi"başlıklı karar kabul edildi.. Daha önce de ABD Savunma Bakan Yardımcısı S-400'lerin alınmasına ilişkin bir nevi muhtıra vermişti Türkiye'ye...

HDP endişeli
İşin en komik yanı Türkiye'nin S-400'leri almasına karşı çıkanın HDP olması değil mi?
Sanki HDP'nin en büyük endişesi Türkiye ile Amerika'nın arasının açılmasıymış gibi bir durum var... HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, dün yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
"-Tek sığındığı şey savaş politikaları.
Oysa siyaset çözüm üretmektir.
Çözüm üretemedikçe bu iktidar Türkiye gündemine sürekli silahlanmayı sokuyor ve kamu kaynaklarını harcıyor.
İşte önümüzde S-400 var. Ne işe yarayacağı belli değil. Türkiye'yi bu gerilim hattına mahkûm ederek silahlanmalarla çözümsüzlükten beslenmeye devam etmek istiyor."

Hindistan'ın da başı dertte

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sonuçta Türkiye “Güvenli Bölge”den neyi amaçladıysa o hedefe ulaşıyor 18 Ekim 2019 | 3.222 Okunma Erdoğan duruma göre Trump ile görüşebilir 17 Ekim 2019 | 2.972 Okunma Askeri cephede işler yolunda ama diplomatik cephede işler karışıyor 16 Ekim 2019 | 2.734 Okunma ‘Barış Pınarı’nı izlerken Bahçeli’nin sakalına takılmak sorunsalı 15 Ekim 2019 | 3.236 Okunma Kobani ve Haseke alınınca “Barış Pınarı Harekâtı” sona erecek 14 Ekim 2019 | 3.343 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar