Amerika ile aramızdaki S-400’ler krizi HDP’nin canını sıkıyormuş

Gerçekten Türkiye ile Amerika arasındaki iplerin kopacağı günler mi geliyor? Baksanıza... F-35 uçaklarında eğitim gören pilotların çalışmaları sonlandırıldı.

ABD Savunma Bakanlığı yetkilileri, geçen hafta Türk pilotlarının eğitimine son verilmesi ve F-35 bilgi dosyalarına girişlerinin engellenmesi kararını vermişti.
Arizona'nın Luke Hava Kuvvetleri Üssü'ndeki 2'si eğitmen 4'ü öğrenci 6 pilotun F-35 uçaklarını uçurma ve bu konuda eğitim almalarının durdurulduğu kaydedildi. Bu arada ABD Temsilciler Meclisi'nde "ABDTürkiye ittifakına yönelik endişelerin ifade edilmesi"başlıklı karar kabul edildi.. Daha önce de ABD Savunma Bakan Yardımcısı S-400'lerin alınmasına ilişkin bir nevi muhtıra vermişti Türkiye'ye...

HDP endişeli
İşin en komik yanı Türkiye'nin S-400'leri almasına karşı çıkanın HDP olması değil mi?
Sanki HDP'nin en büyük endişesi Türkiye ile Amerika'nın arasının açılmasıymış gibi bir durum var... HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, dün yaptığı açıklamada şöyle konuştu:
"-Tek sığındığı şey savaş politikaları.
Oysa siyaset çözüm üretmektir.
Çözüm üretemedikçe bu iktidar Türkiye gündemine sürekli silahlanmayı sokuyor ve kamu kaynaklarını harcıyor.
İşte önümüzde S-400 var. Ne işe yarayacağı belli değil. Türkiye'yi bu gerilim hattına mahkûm ederek silahlanmalarla çözümsüzlükten beslenmeye devam etmek istiyor."

Hindistan'ın da başı dertte

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İdeolojik körlük yüzünden HDP İstanbul gerçeğini hiç göremiyor 17 Haziran 2019 | 3.031 Okunma Bilinçli seçmen İmamoğlu’nu Kılıçdaroğlu’nun yanına gönderecektir 16 Haziran 2019 | 4.524 Okunma İsmail Küçükkaya İmamoğlu’nu kızdırırsa can güvenliği tehlikeye girer mi? 15 Haziran 2019 | 3.419 Okunma Unuttuk mu? Amerika, Cumhurbaşkanlığı korumaları için tabanca satılmasına bile izin vermemişti 14 Haziran 2019 | 2.538 Okunma VIP protokolü mü yoksa FETÖ’nün Amerika’daki misafirliği mi önemlidir? 13 Haziran 2019 | 3.060 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar