Abdülhamid’i eleştiren Meral Akşener acaba kime özeniyor?

Siyasetin tatsız olaylarından biri de tarihi bilgisi zayıf olan politikacıların bugün ile dünü benzetmeye çalışmalarıdır. Bunun son örneğini İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in...

Siyasetin tatsız olaylarından biri de tarihi bilgisi zayıf olan politikacıların bugün ile dünü benzetmeye çalışmalarıdır. Bunun son örneğini İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı, Osmanlı'yı 33 yıl yöneten İkinci Abdülhamid'e benzetmesinde gördük.
Sultan Abdülhamid'i hangi yönüyle eleştirdiğini anlamadık. İttihatçılara karşı ülkesini korumaya çalıştığı ve parçalanmadan 33 yıl boyunca bunu başardığı için olabilir mi?
Merak etmemek mümkün değil. Türkiye'nin liderini, yani Erdoğan'ı İkinci Abdülhamid'e benzettiğine göre acaba kendisini kime benzetiyor? Herhalde Hürrem Sultan olamaz. Birçok özelliği açısından Hürrem Sultan, İyi Parti liderini suya götürür susuz getirirdi. Yoksa sakın Çariçe Katerina'ya özenmiş olmasın?
Neticede Osmanlı'ya karşı yapılan en büyük pazarlıklarından birinin failidir Çariçe.

İŞBİRLİKÇİLERİ KİME BENZİYOR
Başta da söylediğim gibi, eksik eğitim insanların kafasını dağıtır. Örneğin, şu anda Cumhuriyet Halk Partisi'nin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’nün Almanya’daki yapılanması 06 Temmuz 2022 | 433 Okunma Dünya ekonomisi çok kırılgan 05 Temmuz 2022 | 139 Okunma HDP, altılı masaya resti çekti 04 Temmuz 2022 | 578 Okunma FETÖ ve CHP’nin Berat Albayrak’a iftirası yargıdan döndü 03 Temmuz 2022 | 281 Okunma Madrid mutabakatı Yunanlıları öfkelendirdi 02 Temmuz 2022 | 214 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar