Abdülhamid Han yola çıktı

Abdülhamid Han sondaj gemisi, Akdeniz'de araştırma yapmak için denize açılırken Yunanistan da alarma geçti. Onlara göre gemi Yunanlılara ait alanlarda da araştırma yapabilirmiş. Yunan basınına göre...

Abdülhamid Han sondaj gemisi, Akdeniz'de araştırma yapmak için denize açılırken Yunanistan da alarma geçti. Onlara göre gemi Yunanlılara ait alanlarda da araştırma yapabilirmiş. Yunan basınına göre Abdülhamid Han sondaj gemisinin görev yerini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları belirleyecekmiş. Dahası, Yunanistan'ın bu bölgede sondaj çalışması yapmak gibi bir planı da yokmuş.
Anlayacağınız Yunan basını bir yandan Türkiye'nin yaptığı sondaj çalışmalarından rahatsızlığını dile getirirken diğer yandan Yunanistan yönetiminin Ege ve Akdeniz enerji kaynakları konusundaki duyarsızlığından yakınıyor. Yunanlılar ne kadar panik yapsa yeridir.
Ege Denizi'nde veya diğer adıyla Adalar Denizi'nde "Türkiye'nin hukuksuz ve adaletsiz biçimde sıkıştırılması, o adaların silahlandırılması er ya da geç son bulacaktır". Türkiye, Akdeniz'den hak ettiğini alacaktır. Kimsenin şüphesi olmasın.

MUSK UZAYI DOLDURUYOR
Elon Musk uzaya yerleştirdiği binlerce uyduyla yeryüzünde iletişime kapalı hiçbir alanın kalmayacağını söylüyor....

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Diplomasi devrede 19 Ağustos 2022 | 87 Okunma Suriye’den sonra İsrail’le normalleşme dönemi 18 Ağustos 2022 | 209 Okunma Suriye ile yeni dönem 17 Ağustos 2022 | 446 Okunma Hani artık İstanbul’u sel basmayacaktı? 16 Ağustos 2022 | 216 Okunma ABD derin devleti şimdi ülkesinin başına bela oldu 15 Ağustos 2022 | 379 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar