ABD’den beslenenlerin sonu

Suriye ve Irak'taki PKK hedeflerine hava operasyonu devam ederken kamuoyunun en büyük merak konusu kara operasyonunun ne zaman olacağı. Türkiye, Suriye'deki PKK'nın faydalandığı petrol tesislerini vururken bu duruma en şiddetli tepki Amerika'dan...

Suriye ve Irak'taki PKK hedeflerine hava operasyonu devam ederken kamuoyunun en büyük merak konusu kara operasyonunun ne zaman olacağı. Türkiye, Suriye'deki PKK'nın faydalandığı petrol tesislerini vururken bu duruma en şiddetli tepki Amerika'dan geliyor.
Güvenlik uzmanlarına göre kara harekâtı için en büyük risk ise Türk askeri ile ABD askerinin karşı karşıya gelmesi. Zira bölgedeki PKK unsurlarını gerek maddi gerek manevi olarak Amerika'nın desteklediği herkesin bildiği bir konu. Tabii Amerika'nın kullandığı bir vekâlet veya terör unsuruna vurunca ses diğerinden geliyor.

YUNANİSTAN ATEŞLE OYNUYOR
Yunanistan, Girit'in güneyindeki sismik araştırma sahasını genişletmeyi planladığını duyurdu. Kathimerini gazetesinin haberine göre, ABD'li Chevron firması yetkilileri, Atina'ya gelerek konuya ilişkin temaslarda bulundu. Hükümet kaynaklarına göre, araştırma sahasının genişletilmesi amacıyla yakın tarihte yeni bir Navtex yayımlanacak.
Türkiye'nin Yunanistan'ın egemenlik haklarını ihlal etmesi durumunda Atina hükümetinin karşılık vereceğini...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sesimi duyan var mı? 08 Şubat 2023 | 309 Okunma Elbette bugünleri de atlatacağız 07 Şubat 2023 | 456 Okunma Güneş Motel pazarlıkları 6’lı masadan daha ahlaklıydı 06 Şubat 2023 | 241 Okunma 6’lı Masa, CIA ajanı Barkey’e cevap verebilecek mi? 05 Şubat 2023 | 471 Okunma ABD yeni operasyon peşinde 04 Şubat 2023 | 1.535 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar